Gazeta Wyborcza, styczeń 1997

Serce za serce

Z samego rana kwestujący pojawili się także na ulicach Wałbrzycha. W zbieraniu pieniędzy pomagali m.in. senator Ryszard Gibuła z SLD i Wowo Bielicki, dyrektor wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. Pierwsze 300 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdobyte zostało już w sylwestrową noc na licytacji zabawek podczas balu w wałbrzyskiej restauracji Pasaż.
Wczoraj odbył się koncert rockowy w hali OSiR połączony z aukcją okolicznościowych upominków oraz szereg imprez dla najmłodszych w Domu Spółdzielcy "Górnik" na Piaskowej Górze.
Radio Wałbrzych i Telekomunikacja Polskiej SA uruchomiły linię telefoniczną, z której dochód trafi na konto Orkiestry. Połączenie kosztowało 17 groszy, a każdy dzwoniący słyszał w słuchawce, że jego impuls ratuje życie.
Do akcji włączyli się też wałbrzyscy taksówkarze z Mini Radio Taxi, którzy na rzecz Wielkiej Orkiestry przekazywali złotówkę od każdego kursu.
W pozostałych miastach województwa także organizowano koncerty i kwesty. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej przygotował koncerty wokalne, instrumentalne, bluesowe oraz występy zespołów ludowych. W Kłodzkim Ośrodku Kultury "zarabiał" dla Orkiestry zespół Shaut. Już od soboty Orkiestra grała w Mieroszowskim Centrum Kultury: 4 stycznia wystąpiły zespoły rockowe, a w niedzielę - Zespół Pieśni i Tańca "Mieroszowianie" oraz folkowy Breiz. Organizatorzy sprzedali na licytacji oficjalny plakat Orkiestry za 170 złotych. W świdnickim klubie "Bolko" wystąpili uczniowie szkoły muzycznej oraz orkiestra Sinfonietta, na rynku - teatr "Światło, Dźwięk i Ruch", a w sali teatralnej ŚOK-u śpiewali finaliści Festiwalu Piosenki Świątecznej, zagrała orkiestra dęta i wystąpili: zespół Jacques de Lousse, Bogdan Wyderka i przedstawiciele pracowni muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury.

Bartłomiej Dwornik


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo