Gazeta Wyborcza, styczeń 1997

Wydarzenie roku
WAŁBRZYCH. Wyróżnienie za podpis

Dlaczego nie Julian Golak? - pytali wczoraj zdumieni dziennikarze zebrani na uroczystości w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju, gdzie wręczono wyróżnienia za działalność dla regionu w 1996 roku.
Inicjatorem przedsiewzięcia "Wydarzenie Roku 1996" jest wojewoda wałbrzyski Henryk Gołębiewski. Wyróżnienia otrzymało 20 osób - szefów rozmaitych urzędów i instytucji w Wałbrzyskiem.
Dziennikarzy zdumiał fakt, że nagrodę "za wybitny wkład w utworzenie polsko-czeskiego Euroregionu Glacensis" otrzymał Czesław Kręcichwost, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej, a nie Julian Golak, szef wydawnictwa "Ziemia Kłodzka". Golak wymyślił euroregion cztery lata temu i ciężko przy realizacji tego pomysłu pracował. Poprosiliśmy go o komentarz.
- Wie pani - powiedział - Najważniesi są ci, którzy podpisują, a umowę podpisał z Czechami w grudniu pan Kręcichwost. On także został przedwczoraj wybrany w czeskim Rychnovie, podczas pierwszego spotkania Rady Euroregionu, na jej pierwszego przewodniczącego. A ja jestem człowiek od roboty - dodał skromnie.
Także wojewoda tłumaczył się z nagrody podczas konferencji prasowej, zorganizowanej po rozdaniu wyróżnień. - Pan Kręcichwost dostał nagrodę dlatego, że podpisał umowę.

BARD, EMOS


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo