Gazeta Wyborcza, styczeń 1997

Monopolowi rabusie
WAŁBRZYSKIE. Policja szuka złodziei alkoholu

Działają na terenie Wałbrzyskiego. Jest ich dwóch. Od początku roku sieją postrach wśród sprzedawców alkoholu i papierosów. Na pierwszy rzut oka nie wzbudzają podejrzeń.
Działają zawsze według takiego samego planu: wchodzą do sklepu i zamawiają jedną, lub dwie skrzynki wódki. Do tego kilka kartonów drogich papierosów. Ekspedientki uspokaja wypchany, kwadratowy portfel z zatrzaskiem. Jeden złodziej wynosi alkohol do samochodu, który stoi przed sklepem. Drugi składa dalsze zamówienia - takie, aby sprzedawca się odwrócił. Wtedy znika. Policja nie wie na razie kim są złodzieje. Dzięki zeznaniom świadków ustalono jedynie ich rysopisy. Pierwszy wygląda na 25-30 lat. Ma około 185 cm wzrostu i krótkie blond włosy. Jest dobrze zbudowany. Na lewej ręce nosi obrączkę, lub sygnet, a na prawej złoty pierścień i bransoletkę. Drugi złodziej jest szczupły, ma około 160-170 cm, 20-25 lat i bardzo krótkie, ciemnoblond włosy. Jak twierdzą świadkowie, charakteryzuje się "zaciętym wyrazem twarzy". Jeżdżą czerwonym lub bordowym volkswagenem golfem.
Osoby, które mogą udzielić informacji o opisanych osobach proszone sa o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Rejonowej Policji w Wałbrzychu, tel. 202-12, lub z numerem 997.

BARD


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo