Gazeta Wyborcza, styczeń 1997

Skontrolują autobusy
WAŁBRZYSKIE. Rusza akcja "Bezpieczne Zimowisko"

Do akcji przystąpią w Wałbrzyskiem maksymalne siły policji. Od 3 lutego służby ruchu drogowego i służby prewencji ropoczną wzmożone kontrolowanie pojazdów - zapowiada nadkomisarz Bronisław Suchan, starszy specjalista Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Wałbrzychu.
Przez całą zimę wałbrzyska drogówka prowadzi rutynową kontrolę pojazdów turystycznych. W dniach 3-15 lutego, kiedy dzieci i młodzież wyjeżdżają na ferie zimowe policja zapowiada wzmożenie tego typu działań w ramach akcji "Bezpieczne Zimowisko".
- Sprawdzać będziemy stan techniczny i wyposażenie autokarów, a także samopoczucie kierowców i pasażerów - poinformował nadkomisarz Suchan. - Na terenie województwa uruchomimy pięć stacji diagnostycznych, do których będą kierowane "podejrzane" autobusy.
Zanim autokary wyjadą na ulice, przejdą szczegółową kontrolę w stacjach w Wałbrzychu, Świdnicy, Kłodzku, Dzierżoniowie i Ząbkowicach. Specjaliści zbadają ich stan także po powrocie z wycieczek. Na drogach kontrola obejmie również pojazdy z innych województw i wycieczki zagraniczne. - Jeśli w kontrolowanym samochodzie stwierdzimy nawet najmniejszą wadę, która może zagrozić pasażerom, będziemy go kierować do stacji diagnostycznej, a kierowca będzie musiał zapłacić za naprawę - ostrzega nadkomisarz Suchan. - W razie poważnych usterek, będziemy rekwirować dowód rejestracyjny i nie dopuścimy autokaru do ruchu. Będą też konsekwencje mandatowe - od 5 do 5000 złotych.

Bartłomiej Dwornik


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo