Gazeta Wyborcza, luty 1997

Jeszcze nie zachód

Przebywający w Wałbrzyskiem starszy brygadier, inż. Aleksander Szymański, zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej weźmie dziś udział w inauguracji działalności pogotowia ratunkowego, mieszczącego się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Ziębicach.
Dzięki takiej lokalizacji, do wypadku, lub pożaru powinny wyjeżdżać jednocześnie wóz strażacki i karetka pogotowia. Jak na zachodzie. Jednak na razie współpraca będzie wyglądała tak, jak dotychczas.
- Do czasu odpowiednich uregulowań prawnych pogotowie jest odrębną jednostką - powiedział "Gazecie" Marek Turkiewicz z Zespołu Opieki Zdrowia w Ziębicach. - Mamy osobny numer telefoniczny, współpracujemy na zasadach wzajemnego porozumienia. Dyspozytorzy przekazują sobie informacje o wypadkach - siedzą w tym samym pokoju.
Na terenie jednostki PSP będą tylko karetki z załogami. Ich zadaniem będzie pomoc doraźna, wyjazdy do nagłych wypadków i zachorowań. - W razie potrzebny hospitalizacji, karetki zawiozą pacjenta bezpośrednio do szpitala - poinformował Turkiewicz. - W budynku straży nie ma warunków do stworzenia ambulatorium, ani izby przyjeć. Dzierżawimy pomieszczenia na pierwszym piętrze.

BARD


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo