Gazeta Wyborcza, luty 1997

Ambitni bez ulg
WAŁBRZYCH. Czy wrócą ulgi dla studiujących zaocznie

Wałbrzyska Liga Miejska wystąpiła do Rady Miasta z porpozycją przywrócenia ulg na bilety komunikacji miejskiej dla studiujących zaocznie i wieczorowo.
Liga Miejska to ruch społeczny, który wchodzi w skład Akcji Wyborczej "Solidarność". Jej celem jest popieranie i rozwijanie samorządności, głównie samorządów lokalnych. O przywrócenie ulg, zniesionych 1 lutego Liga wystąpiła na początku miesiąca.
- Wniosek najprawdopodobniej nie uzyska przychylności komisji - uważa Bogusław Dyszkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej. - Do biletów ulgowych dopłaca miasto, a studenci zaoczni i wieczorowi to z reguły osoby pracujące. Powinni płacić tyle co wszyscy.
- Jeśli ktoś jest ambitny, chce się kształcić i płacić za naukę, należy mu pomóc i stworzyć dogodne warunki - twierdzi natomiast Leszek Szewc, przewodniczący wałbrzyskiej Ligi.
Postulat rozpatruje Komisja d/s Oświaty i Wychowania i Komisja Budżetowa Urzędu Miasta. Kilka tygodni temu odrzucono podobną propozycję Akademii Ekonomicznej. - Projekt budżetu jest już zatwierdzony - mówi Dyszkiewicz. - Jeśli komisje przychylą się do wniosku Ligi, trzeba będzie zabrać pieniądze komuś innemu.

BARD


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo