Gazeta Wyborcza, marzec 1997

Spragnieni rewolucji
WAŁBRZYCH.Wybory z Ligą Miejską

Będziemy walczyć o zmianę sytuacji osób, które utrzymują się z zasiłków przedemerytalnych - zapowiedział w poniedziałek Leszek Szewc, przewodniczący wałbrzyskiej Ligi Miejskiej.
- Domagamy się przywrócenia ulg na bilety MZK dla studentów zaocznych i wieczorowych. Rada Miejska rozpatruje ten postulat - poinformował Szewc.
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu bezrobociu od 1. stycznia osoby korzystające z zasiłku przedemerytalnego nie mogą podjąć żadnej dodatkowej pracy. - Często te półtora, dwa miliony starych złotych ratowały domowy budżet - argumentuje Szewc. - Chcemy zająć się tą sprawą od strony prawnej. Podjęliśmy już odpowiednie kroki w Warszawie.
Liga Miejska jest częścią Ligi Krajowej, która utożsamia się z Akcją Wyborczą "Solidarność". W poniedziałek zaprezentowała swój program wyborczy. - W strefie samorządowej potrzebna jest rewolucja. Opowiadamy się za powołaniem powiatów i dużych samorządnych województw - oświadczył Leszek Szewc. - Choć w samym AWS-ie nie ma jednoznacznego stanowiska wobec proponowanych reform, nie dojdzie do sporów - uspakajał. - Wszyscy czują potrzebę zmian.
Członkowie Ligi za najważniejszą sprawę po wyborach uważają decentralizację władzy. - Przykładowo, zamiast jednej Kasy Chorych w Warszawie powinny one być w każdej gminie - wyjaśniał Szewc.

BARD


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo