Gazeta Wyborcza, marzec 1997

Czy Unia boi się papieża
WAŁBRZYCH. Unia Wolności o Konstytucji

- Zarzuty, że boimy się papieża są absurdalne - podkreślił Jan Lityński, poseł Unii Wolności na spotkaniu z wałbrzyskimi dziennikarzami. - To raczej AWS i ROP boją się, że bez papieża sobie nie poradzą.
"Solidarność" zarzuca SLD,UW i UP, że szybkie tempo prac nad konstytucją i chęć przeprowadzenia referendum przed wizytą Jana Pawła II ma na celu podzielenie społeczeństwa. - Watykan nie jest stroną w sprawie konstytucji - komentował takie wypowiedzi Lityński. - Papież do tego nie dopuści. Czyżby AWS sama nie potrafiła podjąć decyzji? - zastanawiał się poseł UW. - Zwolennicy wyższości prawa naturalnego nad stanowionym chcą chyba, żeby Kościół ingerował w politykę państwa. A to jest niedopuszczalne - dodał Lityński.
Jan Lityński zaznaczył, że UW ma spory wkład do ustawy zasadniczej. - Przepisy dotyczące własności, realne prawa socjalne i tempo prac to w dużej mierze nasza zasługa - powiedział.
Unia Wolności popiera nową konstytucję. - Uchwalony w niedzielę projekt był zdecydowanie najlepszy - powiedział Lityński. - Osiągneliśmy kompromis z koalicją, bo w przeciwieństwie do AWS i ROP uważamy, że przeciwnik polityczny ma takie same prawa - podkreślił. - W sprawach ważnych dla państwa nie liczy się przynależność partyjna.

BARD


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo