Gazeta Wyborcza, marzec 1997

Bezpieczne jutro
WAŁBRZYCH. Turniej Szkół Podstawowych

Chcemy w formie zabawy nauczyć dzieci ze szkół podstawowych, jak należy się zachowywać i do kogo zwrócić się o pomoc w chwili zagrożenia - opowiada inspektor Kazimierz Niemierka z Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.
W wałbrzyskich podstawówkach dobiega końca pierwszy etap turnieju szkół podstawowych "...razem przeciw zagrożeniom..." w ramach akcji "Bezpieczne Miasto". Dzieci i młodzież mają poznać grożące im na co dzień niebezpieczeństwa i nauczyć się właściwych reakcji.
Organizatorami akcji są: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Wałbrzychu, Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego, Kuratorium Oświaty, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej, Straż Miejska, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, oraz OSiR. Pieniądze pochodzą od Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Pubilcznego Urzędu Miasta.
Sam konkurs dotyczy wiedzy na temat prewencji kryminalnej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prewencji przeciwpożarowej, zagrożeń narkomanią i alkoholizmem, oraz roli i działań straży miejskiej. Przewidziane są również gry i zabawy sportowe, przygotowane przez specjalistów z policji i straży pożarnej.
Akcja będzie trzyetapowa. Pierwszy etap wyłonieni ośmioosobowe reprezentacje podstawówek, które zmierzą się ze sobą w drugiej połowie kwietnia. Finał, w którym weźmie udział sześć najlepszych szkół zaplanowano na 7 czerwca.
Równolegle trwa konkurs plastyczny. - Dotarło do nas już ponad 300 prac - cieszy się Helena Jesionowska, nauczycielka plastyki z wałbrzyskiej szkoły nr 36. - Nagrodzone prace zaprezentujemy podczas finału akcji w OSiR.
Organizatorzy apelują "do wszystkich którzy widzą w edukacji dzieci i młodzieży sposób na bezpieczne jutro" o wsparcie finansowe turnieju. Pieniądze pozwolą na zakup nagród dla zwycięzców. Ofiarodawcy mogą wpłacać pieniądze na konto: Polski Bank Inwestycyjny S.A. Oddział Wałbrzych, nr 708-469-101-3210-2 z dopiskiem "Bezpieczne Miasto".

BARD


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo