Gazeta Wyborcza, kwiecień 1997

Nic za darmo
DZIERŻONIÓW. Ile miasto zarobi na parkingach

Od 20 kwietnia w Dzierżoniowie obowiąziwać będą opłaty parkingowe na drogach publicznych - informuje Sabina Piłat, rzeczniczka Urzędu Miejskiego.
Płacić trzeba będzie za postój przy ulicach: Garncarskiej, Kościelnej, Krasickiego, Miodowej, Nowej, Pocztowej, Rynek, Spacerowej, Ząbkowickiej, oraz na bezpłatnych dotychczas parkingach przy ulicy Miodowej i Nowej. Łącznie powstanie ponad 400 miejsc parkingowych.
Zasady wprowadzenia opłat Rada Miasta okresliła już w grudniu ubiegłego roku. Opłaty pobierane będą w dni powszednie od 8.00 do 18.00 i w soboty od 8.00 do 15.00. Za każdą rozpoczętą godzinę postoju trzeba będzie zapłacić 50 gr. Miesięczny abonament kosztować będzie 20 zł, a stanowisko zastrzeżone - tzw. "koperta" - 50 zł. Bezpłatnie parkować będą mogły jedynie samochody mieszkańców budynków przy wymienionych ulicach, radiowozy policyjne, wozy strażackie, karetki pogotowia ratunkowego, samochody Urzędu Miasta, radnych, Urzędu Rejonowego, Zarządu Budynków Mieszkalnych, oraz pogotowia energetycznego, gazowego, wodno-kanalizacyjnego i telekomunikacyjnego w związku z usuwaniem awarii. Nie będą płacili także inwalidzi i właściciele pojazdów dostawczych w czasie rozładunku i załadunku.
Firma, która będzie sprawować pieczę nad dzierżoniowskimi parkingami zostanie wyłoniona w drodze przetargu 10 kwietnia.

BARD


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo