Gazeta Wyborcza, kwiecień 1997

Objazdowe seminarium

Polsko-niemiecko-francuskie seminarium dotyczące edukacji europejskiej rozpocznie się 7 kwietnia w Polanicy Zdrój. Weźmie w nim udział 30 osób z Francji, Niemiec i Polski.
Organizatorami seminarium są Komitet Europejski w Wałbrzychu, niemieckie Europa-Zentrum Tubingen i Akademia Europejska w Lille z Francji. W poniedziałek w polanickim hotelu "Sana" seminarium otworzą Theodor Shultz z Europa-Zentrum Tubingen i Jacek Szerer, prezes Komitetu Europejskiego w Wałbrzychu. Następnego dnia, dr Hanna Machińska z Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi wykład "Działania Rady Europy w zakresie edukacji europejskiej",a dr Krzysztof Ostrowski, sekretarz Rady d/s Integracji Europejskiej przy MEN będzie mówił o "Edukacji Europejskiej w działaniach MEN". Theodor Shultz opowie o niemieckich doświadczeniach dotyczących demokracji w szkole.
W środę, 9 kwietnia, goście pojadą do Wałbrzycha, gdzie spotkają się z wojewodą, kuratorem oświaty oraz z nauczycielami i uczniami I Liceum Ogólnokształcącego. Poprowadzą też lekcje historii współczesnej.
W czwartek uczestnicy seminarium spotkają się z nauczycielami i członkami kłodzkich Szkolnych Klubów Europejskich. Seminarium finansuje Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej z Warszawy. Zajęcia prowadzone będą w języku polskim i niemieckim.

BARD


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo