Gazeta Wyborcza, maj 1997

WAŁBRZYCH. Konferencja Unii Pracy
- Dalsza polaryzacja i dwubiegunowy podział polityczny społeczeństwa jest niedobry - stwierdził podczas wczorajszej (12 maja) konferencji prasowej w nowej siedzibie partii Wiesław Staniszewski, przewodniczący Rady Okręgowej Unii Pracy woj. wałbrzyskiego.
W ubiegły piątek Unia Pracy rozpoczęła w całej Polsce kampanię pod hasłem Uczciwa Polska. Otwarcie siedziby partii w Wałbrzychu było okazją do przestawienia głównych założeń akcji,programu wyborczego Unii i planów dla Wałbrzycha.
- Powinno być więcej uczciwości w polityce - przekonywał Staniszewski. - Finanse parii i polityków muszą stać się jawne. - Do parlamentu nie powinny kadndydować osoby, co do których są jakiekolwiek zastrzeżenia - wtórował poseł Zygmunt Jakubczyk. - Parlamentarzyści powinni spełniać normy etyczne. Obraz polityka musi być pozytywny - dowodził.
Działacze Unii mają również konkretne cele w województwie. - Wałbrzyska młodzież ma szansę coś osiągnąć w życiu - mówił Marek Szewczyk. - Musi jednak ponosić znaczne koszty, choćby dojazdów do Wrocławia. Podobnie jest z kulturą - ubolewał. - W Wałbrzychu nie ma Domu Kultury, a to przecież miasto wojewódzkie. Dla młodych ludzi rozrywką jest rozbijanie szyb i wąchanie kleju - dodał.
Niepokojącą sprawą jest dla Unii brak rozstrzygnięcia konkursu na kuratora. - Nowy kurator musi być powołany przed zakończeniem roku szkolnego - uważa poseł Jakubczyk. - Nie powinien być związany z żadną opcją polityczną.
Politycy Unii krytycznie oceniają działalność w budownictwie mieszkaniowym. - Prezydent mówił, że da, ale efektów tego nie widać - stwierdził Jakubczyk. - Dlaczego nie ma kredytów dla młodych małżeństw? - pytał. - Stare mieszkania można by odstąpić młodym ludziom nawet za symboliczną złotówkę - mówił Szewczyk. - Tak jest na przykład w Świebodzicach.
Listę kandydatów z Wałbrzyskiego na wybory parlamentarne Unia Pracy przedstawi w połowie czerwca. Wiadomo, że znajdzie się na niej siedemnaście osób - szesnastu kandydatów na posłów i jeden na senatora.
BARD


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo