Gazeta Wyborcza, czerwiec 1997

Bliżej do Legnicy
WAŁBRZYCH. Na spotkanie z papieżem
Nie ma masowego ruchu w kierunku Wrocławia - poinformował oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji. - Na drogach panuje spokój. Nie widać poruszenia.
W związku z wizytą papieża we Wrocławiu spodziewano się wczoraj dużego ruchu zmotoryzowanych pielgrzymów z wałbrzyskiego. Jednak w nocy ulice wylotowe w kierunku stolicy Dolnego Śląska świeciły pustką. Spodziewana kawalkada aut nie pojawiła się. Tę noc kierowcy postanowili spędzić w domach.
- Do Wrocławia pojechała stuosobowa delegacja "Solidarności" - powiedział "Gazecie" Zbigniew Senkowski, przewodniczący wałbrzyskiej "S". - Wybieramy się natomiast na spotkanie do Legnicy.
Wałbrzyska "Solidarność" rozdawała w swojej siedzibie darmowe wejściówki na legnickie spotkanie. - Mieliśmy ich pięćset - powiedział nam Senkowski. - Już dawno wszystkie rozdaliśmy. Do Legnicy pojedziemy autokarami komisji zakładowych.
Trzysta osób z dzielnicy Nowe Miasto do Legnicy wybierze się pociągiem. - Do Wrocławia nie pojechaliśmy, bo nie mieliśmy wejściówek na plac - wyjaśnił ksiądz Janusz z parafii Matki boskiej Nieustającej Pomocy. - Ale od początku nastawialiśmy się na wyjazd do Legnicy.
BARD

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo