Gazeta Wyborcza, czerwiec 1997

Serce i różaniec
PO KONGRESIE. Nagroda dla Papieża
Statuetkę Dziecięcej Nagrody Stowarzyszenia "Serce" otrzymał w niedzielę Jan Paweł II. - Róbcie tak dalej, bo dobrze robicie - pochwalił świdniczan papież.
Świdnickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych "Serce" zajmuje się opieką nad dziećmi i walką z łamaniem ich praw. Kiedy 1 czerwca podczas Mszy Św. Statio Orbis we Wrocławiu Marek Michalak, prezes "Serca" i nastoletnia Justyna Wodniczak z "Serca" wręczyli papieżowi statuetkę, Jan Paweł II prosił, aby w jego imeniu ucałować i pozdrowić wszystkie świdnickie dzieci. Świdnickiemu stowarzyszeniu podarował także trzy perłowo-białe różańce.
- Masz jeszcze jeden różaniec, bo ty masz tak dużo dzieci - żartował papież, wręczając prezent Michalakowi.
"Serce" pomaga dzieciom chorym, niepełnosprawnym, a także tym z najuboższych rodzin. Prowadzi placówki integracyjne, organizuje letnie i zimowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Pod numerem telefonu (074) 52-52-90 działa Dziecięcy Telefon Zaufania. Założycielem i prezesem Stowarzyszenia jest ś Stowarzyszenia jest świdniczanin Marek Michalak. Za wysiłek na rzecz dzieci w 1994 został Kawalerem Orderu Uśmiechu.
W tym roku "Serce" kończy 10 lat. W samo południe 14 czerwca w Żarowie koło Świdnicy rozpoczną się obchody jubileuszu. Do godziny 17.00 w amfiteatrze żarowskiego Parku Miejskiego trwać będą gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. O 19.00 podczas bankietu w świdnickim Centrum Przyjaźni Dziecięcej przy ul. Długiej 33 wręczone zostaną zaszczytne tytuły Przyjaciół "Serca". 15 czerwca o godz. 11.00e rozpocznie się Msza Św. w intencji dzieci. Później uroczysty korowód przejdzie ulicami miasta do Rynku, gdzie do późnego wieczora trwać będzie jubileuszowy festyn.
Bartek Dwornik--> 3 czerwca 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo