Gazeta Wyborcza, czerwiec 1997

Śmierć na drodze
WITKÓW. Ciężarówka uderzyła w autobus
Dwie osoby zginęły, trzy trafiły do szpitala - to tragiczny skutek wczorajszego (3 czerwca) wypadku na trasie Czarny Bór - Witków. Krótko przed godz. 7.30 autobus wałbrzyskiego PKS-u zderzył się z ciężarówką.
- Do wypadku doszło w miejscu, w którym nie powinno było dojść - stwierdził podinspektor Jan Buchowiec, oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Wałbrzychu. - Szeroka droga, pogoda, że tylko jechać, nie wiadomo na razie, co było przyczyną nieszczęścia.
Autobus wyjechał z Witkowa w kierunku Wałbrzycha o godz. 7.13. Wiózł siedmioro pasażerów. Siedem minut później doszło do tragedii. Zza zakrętu na obrzeżu miejscowości wyskoczyła pędząca ciężarówka. Tylko dzięki refleksowi kierowcy autobusu nie doszło do czołowego zderzenia. Ciężarówka uderzyła w bok autokaru. Dwoje pasażerów - kobieta i mężczyzna - zginęło na miejscu. Kierowca autobusu i jadąca autobusem kobieta w ciąży trafili w ciężkim stanie do Szpitala Wojewódzkiego w Wałbrzychu. Trójka pozostałych pasażerów doznała lekkich obrażeń. Kierowca ciężarówki wyszedł z wypadku bez szwanku. - Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował zajmujący się sprawą prokurator Piotr Makowiecki.
- Wina prawdopodobnie leży po stronie kierowcy ciężarówki - twierdzi Buchowiec. - Być może była jakaś usterka techniczna - zastanawia się. - Wiadomo na pewno, że berliet był przeładowany.
- Trudno na razie mówić o przyczynach - tłumaczył Makowiecki. - Trzeba zbadać stan techniczny obu pojazdów. Czynności są w toku, a ich wyniki znane będą za kilka dni.
Bartłomiej Dwornik--> 4 czerwca 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo