Gazeta Wyborcza, czerwiec 1997

21 wspaniałych
WAŁBRZYCH. Eksperyment Ministerstwa Edukacji Narodowej
Uczestnicy tzw. eksperymentu wałbrzyskiego, którzy zdobyli w testach największą liczbę punktów, zostali wczoraj nagrodzeni w wałbrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.
W ubiegłym tygodniu ósmoklasiści z Wałbrzyskiego zdawali państwowe egzaminy z polskiego i matematyki. Zdobyte punkty zdecydują, do jakiej szkoły średniej będą mogli uczęszczać, bo w tym roku w wałbrzyskich liceach egzaminów wstępnych nie będzie. 21 najlepszych otrzymało zaświadczenia o znakomitym wyniku oraz nagrody książkowe. Gratulowali im Leszek Zabłocki z Ministerstwa Edukacji Narodowej, kurator oświaty Zygmunt Nowaczyk, wicekurator Jan Kieca i Janusz Mulawa, szef Pracowni Badań Kompetencji Ucznia.
- Nikomu nie udało się uzyskać maksymalnej liczby punktów - oświadczył Mulawa. - Najlepsi zdobyli po 78-79 na 80 możliwych.
- Za dwa lata zbadamy czy szkoły średnie pozwalają się rozwijać dzisiejszym laureatom - obiecał Nowaczyk. - Na półmetku szkoły średniej przeprowadzimy podobne testy - zapewnił.
Aż pięciu spośród 21 nagrodzonych pisało test w świdnickiej "szóstce". - Nie spodziewaliśmy się tak znakomitych osiągnięć - cieszyła się Maria Mastalerz, dyrektorka szkoły. - Nasz wynik jest efektem pracy wspaniałych pedagogów
Lesław Zabłocki, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej wysoko ocenia Eksperyment. - Taka forma sprawdzania wiedzy jest lepsza niż egzaminy w szkołach średnich - mówił. - Już w przyszłym roku szkolnym wprowadzą ją kolejne województwa.
Bartłomiej Dwornik--> 20 czerwca 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo