Gazeta Wyborcza, czerwiec 1997

Maluchy na podium
GŁUSZYCA. Amatorski rajd samochodowy
Jeden rozbity samochód, połamany wahacz, popsuta skrzynia biegów i miska olejowa, zmiażdżony zderzak i wiele emocji - tak zakończył się niedzielny Rajd "Rol" - V Rajd Głuszycy, druga eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Wałbrzycha.
Na starcie rajdu stanęło 35 amatorskich załóg. Trasa licząca blisko 40 kilometrów biegła ulicami miasta i okolicznymi polnymi drogami. Składała się z prób czasowych i zręcznościowych, na placu manewrowym i boisku głuszyckiego OSiR-u. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach - do 800 cm sześć., 800 - 1300 cm sześć. i powyżej 1300 cm sześć. Kibice zdecydowanie faworyzowali niemieckie i japońskie samochody z ABS-em. Jednak, ku ich zdumieniu, na trudnych, mokrych odcinkach najlepsze okazały się maluchy. Na trasie musiały jednak ustąpić pola zachodnim markom.
Przykrym incydentem był tzw. "dzwon", czyli stłuczka na trasie dojazdowej. Jadący z numerem 35 maluch "skasował" bok stojącego przy trasie volkswagena passata. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Bartłomiej Dwornik--> 23 czerwca 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo