Gazeta Wyborcza, czerwiec 1997

Mandat za brak opieki
WAKACJE. Akcja "Bezpieczne wakacje"
Latem ubiegłego roku na drogach Wałbrzyskiego wydarzyło się ponad 130 wypadków z udziałem dzieci.
- Mam nadzieję, że w tym roku wszyscy spokojnie wrócą z wakacji - mówi nadkomisarz Jerzy Cupiał z Wydziału Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji.
Od 1 lipca policja i straż pożarna rozpoczną akcję "Bezpieczne Wakacje". W jej ramach sprawdzany będzie stan techniczny autokarów wiozących dzieci na kolonie i obozy, policja i sanepid będą kontrolować ośrodki wypoczynkowe, w drogówce zapanuje stan wzmożonej mobilizacji. Akcja potrwa do 1 września.
- Samochodów przybywa, a dróg nie - ubolewa Cupiał. - Kierowcy jeżdżą po mieście "osiemdziesiątką", a dzieci bez opieki bawią się na drogach. Jeśli dojdzie do wypadku, skutki z reguły są tragiczne.
Według ubiegłorocznych statystyk ofiarami wypadków najczęściej są dzieci w wieku 7-14 lat. - W tym roku, jeśli zobaczymy na drodze dziecko bez opieki, pociągniemy rodziców do odpowiedzialności - ostrzega nadkomisarz Cupiał. - Będą to pouczenia, a w drastycznych przypadkach nawet mandaty i kolegia.
Policja apeluje do wszystkich rodziców, aby podczas wakacji zwracali szczególną uwagę na swoje pociechy. - Nie pozwalajmy dzieciom bawić się przy drogach - prosi Cupiał.
BARD--> 25 czerwca 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo