Gazeta Wyborcza, czerwiec 1997

Partnerstwo dla promocji
Odcinamy jeleniogórską pępowinę - żartował prezydent Wałbrzycha Jerzy Sędziak, zapowiadając lipcowy V Książanski Festiwal Teatrów Ulicznych w Jedlinie.
Patronat nad rozpoczynającym się 7 lipca festiwalem objął Związek Miast i Gmin Książańskich, skupiający gminy: Wałbrzych, Jedlina Zdrój, Głuszyca, Mieroszów, Szczawno Zdrój i Czarny Bór.
Istniejący od ponad roku związek zajmuje się promocją turystyczną i koordynacją współpracy zrzeszonych gmin. - Chcemy zachęcić turystów do odwiedzania naszych terenów - przekonywał Sędziak. - Dbamy też o mieszkańców, dla których przygotowujemy szereg imprez kulturalnych i rekreacyjnych, jak niedawna "Randka z country" w Wałbrzychu czy sierpniowy Turniej Gmin w Mieroszowie - wyliczał.
Związek utrzymują składki wchodzących w jego skład gmin. - Każda gmina wpłaca roczną składkę w wysokości 0,2 promila rocznego budżetu - wyjaśniał prezydent Sędziak. - W tym roku dysponujemy kwotą 200 tys. złotych.
W ramach Związku działa Fundusz Pożyczkowo - Kredytowy. - Gminy mogą wystąpić do nas z wnioskiem o przyznanie pieniędzy na rozwój bazy turystycznej i inwestycje.
BARD--> 25 czerwca 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo