Gazeta Wyborcza, lipiec 1997

BRAK SIEKIER
Wałbrzych. Zamieszanie w magazynie.
W Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Wałbrzychu przy ul.Rycerskiej 2 brakuje rąk do pracy. ź Przyjeżdżają kolejne transporty i nie ma kto ich rozładować ź żali się Urszula Kuns wiceprezeska PKPS.ś Brakuje nawet samochodów do transportu darów.
Już od wtorku magazynierka Zofia Firus z PKPS wraz z rodziną układa dary dla powodzian. Nikt nie potrafi określić dokładnej ilości i rodzaju rzeczy. ź Jest mineralna, chleb, chemia. Cały czas coś napływa ź informuje wiceprezes Kuns. ź Nie jesteśmy w stanie tego liczyć. Wszystkie dostawy są szybko ładowane w kolejne TIRśy i słane dalej. Przy pracach pomagają też dostawcy towarów ź Wciąż ludzie najwięcej przynoszą odzieży, a np. w Kłodzku już tego nie chcą ź mówi jeden z nich.ś Teraz Żelazno, Wilków i Gorzanów czekają na żywność i środki chemiczne. Tam ludzie czekają też na sprzęty domowe, jakieś meble.
Pod ścianą leży spora sterta odzieży w workach. ź Prosimy o nieprzynoszenie ubrań. ź prosi Urszula Kuns. ź Magazyn powoli zapełnia się. O godz 24.00 przyjedzie TIR z Warszawy. Ciężko będzie pomieścić to co przywiezie. Już teraz upychamy meble i wory ubrań w Szkole Podstawowej nr 1. Cały czas trwa przeładunek rzeczy i ich układanie.
Polski Komitet Pomocy Społecznej prosi, żeby przynosić do nich łopaty, siekiery, gwoździe, jednorazowe naczynia i środki dezynfekcyjne.
MAŁ
PRZECIW EPIDEMII
ź Do dziś nie zanotowano zachorowań wynikających z powodzi ź powiedział wczoraj doktor Stanisław Krzyżanowski z wałbrzyskiego Sanepidu. Na terenach dotkniętych powodzią trwa akcja szczepień. Dotychczas przeciw tężcowi i durowi zaszczepiono ponad 2,5 tys. osób z terenów dotkniętych powodzią. ź Każdy kto zgłosi się do punktu szczepień zostanie obsłużony ź zapewnia Krzyżanowski.
Jednocześnie Janusz Andrzejewski Lekarz Wojewódzki wymienił okoliczne placówki pomagające Wrocławianom. ź Wałbrzyski szpital przyjął 27 pacjentów z Wrocławia, świdnicki ZOZ pierze bieliznę dla szpitala przy ul. Grabiszyńskiej, a Zakład Utylizacji Odpadów Poszpitalnych przerabia wrocławskie odpady.
MAŁ


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo