Gazeta Wyborcza, sierpień 1997

wody mineralne Wałbrzyskiego

STAROPOLANKA
Pochodzi ze żródła "Pieniawa Józefań I i II w Polanicy Zdroju, znana od XVII wieku. Zawiera wapń, magnez, sód i potas, żelazo, lit, chlor, cynk, miedź, krzem i arsen. Ogółem 1023mg/l. Wzmaga apetyt, porawia trawienie i przemianę materii, wzmacnia kości, wypłukuje toksyny i działa antystresowo. Do kupienia w butelkach 0,33l, 0,7l i 1l.
II Promocja Producentów Żywności Regionu Wałbrzyskiego'95 i '96ś wyróżnienia
Laureat V edycji Teraz Polska
POLDRINK'95 ź wyróżnienie
FOODTARG'95 ź złoty medal
DRINK'96 ź złoty madal


STAROPOLANKA 2000
Ze źródła Pś300 w Polanicy, od 1993r. Nasycona naturalnie dwutlenkiem węgla. Zawiera magnez, sód, wapń, potas. Ogółem 2598mg/l. Wzmacnia układ immunologiczny, wzamacnia kości i zęby, działa uspokajająco i odchudzająco, obniża poziom chlesterolu. Sprzedawana jest w butelkach plastikowych 1,5l.
Laureat V edycji Teraz Polska
POLDRINK'95 ź wyróżnienie
III PPŻRW'96 ź wyróżnienie
POLDRINK'96 ź złoty medal

STAROPOLANKA ZDRÓJ
Produkowana od 1962r., wydobywana ze żródła nr6 w Jeleniowie k/Kudowy. Niegazowana, delikatnie mineralizowana (383mg/l). Można jej używać do celów kosmetycznych ź nawilża skórę, działa przeciwalergicznie, pomaga w diecie odchudzającej.
Laureat V edycji Teraz Polska
III PPŻRW'96 ź wyróżnienie
POLDRINK'95 ź wyróżńienie
TASPOL'95 ź wyróżnienie
III Promocyjne Targi Napojów Odżywczych i Orzeźwiających TARNO'94 ź Srebrna Tarnina

WIELKA PIENIAWA
Woda wodorowęglanowośwapniowa ze źródła "Wielka Pieniawań w Polanicy, znana od 1904 r. Zawiera 1050mg minierałów na litr, m.in. wapń, magnez, żelazo, sód, potas, lit, chlor, cynk, miedź, krzem, arsen. Działa uodparniająco, antystresowo, pomaga przy schorzeniach żołądka, dwunastnicy, jelita grubego, dróg żółciowych, trzustki. Można ją kupić w sklepach i aptekach w szklanych butelkach 0,5l, lub 5l pojemnikach.
TASPOL'96 ź wyróżnienie
FOODTARG'96 ź złoty medal

CYRANKA
Produkowana od 40 lat w Gorzanowie, pochodzi ze źródła "Złota Kaczkań w Kotlinie Kłodzkiej. Ma tradycje jeszcze przedwojenne. Zawiera 500mg minerałów na litr ź magnez, sód, potas, wapń i naturalny dwutlenek węgla. Przyspiesza przemianę materii, działa antystresowo. Można ją kupić w Wałbrzyskiem, Wrocławskiem, Opolskiem i Katowickiem. Pakowana w butelki 0,33l, 1l, 1,5l, i 5l.

ANKA
Pochodzi ze żródeł w Szczawnie Zdroju, produkowana jest od końca lat 40śtych. Zawiera sód, potas, wapń, magnez i węglowodany. Ogółem ź ok. 1800mg/l. Wpływa pozytywnie na układ oddechowy i drogi moczowe. Obecnie można ją kupić w szklanych butelkach 0,33l, 1,5l i 5l w Wałbrzyskiem.

DĄBRÓWKA
Pochodzi z ujęcia "Dąbrówkań w Szczawnie, butelkowana od końca XIX wieku, a znana od XII w. Zawiera sód, potas, wapń, magnez i wodorowęglany. Pomaga przy chorobach układu moczowego, kamieni żółciowych, cukrzycy, układu trawienia i otyłości. Sprzedawana w butelkach 1,5l, głównie w Szczawnie.

MIESZKO
Woda ze źródła Mieszko w Szczawnie Zdroju. Historia taka sama jak przy Dąbrówce. Zawiera sód, potas, wapń, magnez i wodorowęglany, łącznie ok. 1800mg/l. Zalecana przy chorobach górnych dróg oddechowych ź nieżycie krtani i nosa. Sprzedawana w 1,5ślitrowych butelkach w Szczawnie Zdroju.

BARBURKA
Woda ze żródła w Sowiogórskim Parku Krajobrazowym. Produkowana od 1972 roku w Walimiu. Zawiera wapń i magnez. Sprzedawana jest w butelkach o pojemności od 0,33 do 5 litrów. (informacje z katalogu ź nie ma łączności z Walimiem)

DŁUGOPOLANKA
Produkowana od 1996 roku, pochodzi z ujęcia studziennego w Szczawinie. Bogata w magnez, sód, wapń, potas ź 890mg/l. Działa orzeźwiająco i dietetycznie. Dostępna w butelkach 0,33l i 5l we Wrocławskiem, Wałbrzyskiem, Zielonogórskiem, Łódzkiem, Katowckiem, Legnickiem, Poznańskiem i Opolskiem. POLDRINK'95 w Bydgoszczy ź wyróżnienie

MINERAL
Tradycje przedwojenne, pochodzi ze źródła nr 5 w Gorzanowie. Zawiera 910mg minerałów na litr, m.in. wapń, magnez, sód i potas. Dodatnio wpływa na kości, zalecana podczas żółtaczki. Pakowana w butelki 0,33l, 1l, 1,5l, 5l. Dostępna na Górnym i Dolnym Śląsku, Poznańskiem i w Gdyni.
POLDRINK'96 ź srebrny medal
TASPOL'96 ź wyróżnienie
TARDRINK'96 ź złoty medal
NAPÓJ LATA Radia Wrocław'93.

OPOLNICZANKA
Produkowana od 1970 roku ze źródła w Opolnicy. Zawiera sód, potas, magnez, żelazo. Pakowana w butelki 0,33l i 1,5l. Sprzedawana w Wałbrzyskiem, Wrocławskiem i Opolskiem.


« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo