Gazeta Wyborcza, wrzesień 1997

Balonem po zdrowie
POLANICA ZDRÓJ. Dziś ruszają targi "Natura Sanat"

Na rozpoczynające się dziś w Polanicy Zdroju IV Międzynarodowe Targi Uzdrowiskowo-Turystyczne "Natura Sanat" zjechało 102 wystawców z Czech, Niemiec, Francji i Polski. Przez trzy dni obejrzeć bedzie można wszystko, co związane z naturalnym lecznictwem i turystyką.
Zanim jednak targi oficjalnie się rozpoczną, o godz. 10.00 ulicą Parkową, od deptaku do Parku Zdrojowego przemaszeruje Orkiestra Reprezentacyjna Śląskiego Okręgu Wojskowego. Dwadzieścia minut później z Parku Zdrojowego wystartuje reklamujący targi balon na ogrzewane powietrze. Punktualnie o godz. 11.00 Natura Sanat otworzy swe podwoje dla zwiedzających.
- Prezentować się będą wszystkie uzdrowiska z Polski, czeskie sanatoria z Nachodu, Trutnova, Rychnova i Usti, Vannes z Francji i niemieckie Stadt Telgte - wylicza Daria Szymańska z biura "Polkart", współorganizującego targi. - Zobaczyć będzie można m.in. sprzęt leczniczy i rehabilitacyjny, wody, borowiny czy leki naturalne.
Targom towarzyszą liczne imprezy kulturalne. W muszli koncertowej w Parku Zdrojowym usłyszeć będzie można ludowe rytmy regionalnych kapel i zespołów, m.in. z francuskiej Bretanii. Będą też gwiazdy - w piątek po południu wystąpi Ewa Kuklińska, w sobotę grupa Violin - Mark, a w niedzielę zespoły Holiday i Sarkam. - Planujemy i inne atrakcje - obiecuje Daria Szymańska. - W piątek wieczorem, o ile pogoda nie spłata nam psikusa, będzie pokaz sztucznych ogni.
Organizatorzy zadbali również o ciekawe prezentacje i wykłady. W piątek o 14.15 w sali konferencjynej ZUK, mogącej pomieścić 80 osób, brytyjska firma TPF Object Ltd zaprezentuje nowoczesne systemy centralnej rezerwacji hotelowej, następnie Konsorcjum "Turystyczna Szóstka" przedstawi pilotażowy program "Phare Tourin II", o stworzeniu rowerowych tras w Górach Stołowych. W sobotę, 6 września o godz. 11.30 dr Zbigniew Hałat poprowadzi seminarium zatytułowane "Kodeks Uzdrowiskowy - cel i uzasadnienie". - Kodeks dotyczy zasad działania uzdrowisk - wyjaśnia szef "Polkatru", Roman Szymański. - Zawiera przykładowo prawa i obowiązki kuracjuszy.
Oficjalne zamknięcie targów zaplanowane jest na godz. 18.00 w niedzielę, 7 września.
Ekspozycje można oglądać od godz. 9.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny, jednak organizatorzy informują, że dzieci do 15 lat będą mogły wejść jedynie pod opieką dorosłych. - Chodzi o to, żeby foldery wystawców nie zniknęły od razu - żartuje Szymańska.

Bartłomiej Dwornik--> 5 września 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo