Gazeta Wyborcza, wrzesień 1997

Rozwój na kredyt

Od 5 tys. złotych do 50 tys. dolarów kredytu oferują małym i średnim przedsiębiorstwom z Wałbrzyskiego instytucje wspomagające rozwój biznesu.
Do 50 tys. dolarów można uzyskać z Funduszu Rozwoju Przedsiębiorczości, działającym przy Fundacji "Wałbrzych 2000". Aby uzyskać pomoc, należy przedstawić zaświadczenie o statusie bezrobotnego, projekt, lub gotowy biznes-plan przyszłej działalności. Pomoc można również otrzymać w ramach programu "Eurofirma", obsługiwanego przez świdnicike Centrum Wspierania Biznesu i Ośrodek Treningu Kierowniczego i Ekonomicznego "OTREK" z Wrocławia. Program skierowany jest do instytucji zajmujących się rozwojem regionalnym i lokalnym, małych i średnich przedsiębiorstw, również rodzinnych, oraz osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Uczestnicy programu uczestniczą w szkoleniach i korzystają z doradztwa w zakresie gospodarki.
Pożyczkę na inwestycję mogą otrzymać małe i średnie firmy działające od przynajmniej dwóch lat, o ile zgłoszą się do Fundacji Regionu Wałbrzyskiego. Nie ma górnej granicy kwoty kredytu, jednak spłacić należy go w ciągu 18 miesięcy. Agencja Inicjatyw Lokalnych w Wałbrzychu, obsługująca Fundusz Mikro oferuje drobnym przedsiębiorstwom możliwość kredytowania działalności gospodarczej kwotami od 5 do 30 tys. zł. Fundusz proponuje również kredyty dla przedsiębiorstw poszkodowanych przez powódź. Podobne działania prowadzi wałbrzyska Agencja Rozwoju Regionalnego - można ubiegać się o pomoc wysokości nawet 20 tys. ECU, czyli około 74 tys. złotych.

BARD--> 11 września 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo