Gazeta Wyborcza, wrzesień 1997

Z ekologią za pan brat
ŻARÓW. Produkują i nie trują

19 września w Żarowie koło Świdnicy została oficjalnie otwarta fabryka materiałów termoizolacyjnych, należąca do międzynarodowego holdingu Thermaflex. W całkowicie zautomatyzowanych halach produkcyjnych pracuje ponad 30 osób.
Materiały, które powstają w żarowskiej fabryce są produktami ekologicznymi, spełniającymi zarówno normy polskie, jak i obowiązujące w Unii Europejskiej. Znajdują zastosowanie przy izolacji instalacji grzewczych, sanitarnych, chłodniczych, klimatyzacyjnych czy wentylacyjnych. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, produkcja jest całkowicie bezodpadowa, czyli nie stwarzająca zagrożenia dla środowiska naturalnego. - W Świdnicy nie udało nam się uruchomić produkcji, ponieważ mieszkańcy obawiali się niebezpiecznych odpadów i toksycznych gazów - wspomina Barbara Lewińska, odpowiedzialna za marketing na Polskę zachodnią. - Mam nadzieję, że żarowska fabryka udowodniła, że takich zagrożeń nie stważamy.
Thermaflex Izolacji Sp. z o.o. działa w Polsce od pięciu lat. Oficjalne otwarcie działającej już od ponad roku żarowskiej fabryki będzie więc połączone z obchodami tej rocznicy. Od 1992 roku firma stworzyła pokaźną, ogólnopolską sieć dystrybucyjną i zdobyła silną pozycję na krajowym rynku - ponad połowa materiałów izolacyjnych używanych w Polsce pochodzi właśnie z Thermaflexu. Od połowy 1996 firma produkuje w Żarowie większość oferowanych przez siebie produktów. - Wcześniej sprowadzaliśmy towar z Holandii - mówi Lewińska.
Z Thermaflexem współpracują największe polskie firmy budowlane i instalatorskie. Materiały izolacyjne, oferowane przez firmę zdobyły szereg wyróżnień. Posiadają także europejski certyfikat jakości ISO 9001.

BARD

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo