Gazeta Wyborcza, wrzesień 1997

Miasto w sieci

Jako pierwsze miasto w Wałbrzyskiem, Świdnica stworzy System Informacji o Terenie, czyli komputerową bazę danych o mieście - zadecydował Zarząd Miasta.
System powstanie w oparciu o podobny, działający od dwóch lat w Urzędzie Miasta w Szczecinie. - Będzie zawierał wszystkie możliwe dane na temat miasta, od regonów firm, po numery rejestracyjne samochodów. - informuje Kamil Matusiak, rzecznik prasowy świdnickiego Urzędu Miejskiego. - Zapisane dane można bez problemu aktualizować.
Z cyfrowej mapy na ekranie komputera będzie można wyczytać np. ceny gruntów, rozmieszczenie działek budowlanych, informacje dotyczące ewidencji ludności czy wysokości czynszów. Komputerowa baza ma objąć dane wszystkich miejskich urzędów i instytucji. - Pomoże to usprawnić ich funkcjonowanie i przyspieszyć przepływ informacji - podkreśla Matusiak.
Dostęp do systemu uzyskają tylko pracownicy urzędów. Nie będzie można dostać się do niego z zewnątrz. Zanim jednak system ruszy, należy unowocześnić składającą się z 60 komputerów sieć komputerową w Urzędzie Miejskim. - W przyszłorocznym budżecie na ten cel zagwarantowane będzie 235 tys. złotych - zapewnia rzecznik.

BARD--> 26 września 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo