Gazeta Wyborcza, październik 1997

Kruche arcydzieła
Wystawa "Porcelana Inaczej Wałbrzych '97" zostanie otwarta jutro w wałbrzyskim Muzeum Okręgowym przy ul. 1 Maja 9. Prezentowane będą prace blisko trzydziestu artystów plastyków z całego świata.
- Prace, które pokażemy zwiedzającym powstały podczas dorocznego XXI Międzynarodowego Sympozjum "Porcelana Inaczej" - zapowiada Stanisław Zydlik, dyrektor Muzeum Okręgowego w Wałbrzychu. - Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce. Artyści przez kilka dni pracowali w wałbrzyskich fabrykach porcelany "Krzysztof", "Wałbrzych" i "Książ", oraz w jaworzyńskiej "Karolinie".
Artyści przygotowywali eksponaty w najgłębszej tajemnicy. - Co roku nas czymś zaskakują, więc i tym razem można na to liczyć - podkreśla dyrektor Zydlik. - Porcelana kojarzy się ze sztuką użytkową, a my chcemy ją przedstawić jako tworzywo czysto artystyczne.
Wystawę można zwiedzać do 15 października. Później cała ekspozycja wyjedzie do Gdańska, po czym część porcelanowych arcydzieł trafi z powrotem do Wałbrzycha, a część wzbogaci zasoby Muzeum Narodowego w Warszawie.
BARD--> 9 października 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo