Gazeta Wyborcza, październik 1997

Pierwszy krok do ugody
Wczoraj rano w wałbrzyskim Urzędzie Wojewódzkim lekarze wałbrzyskiego pogotowia negocjowali z dyrekcją Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu w sparawie akcji protestacyjnej.
W toku trzygodzinnych rozmów ustalono, że karetki wałbrzyskiego pogotowia otrzymają niezbędne wyposażenie medyczne. - Pracownicy pogotowia muszą tylko przygotować listę najpotrzebniejszych rzeczy - informuje Marek Głowacki, rzecznik prasowy wojewody. - Henryk Ślusarz, dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego zadeklarował pomoc finansową urzędu.
Do końca miesiąca zostanie przygotowany projekt umowy kontraktowej, który będzie konsultowany z wałbrzyskimi lekarzami. Roszczenia finansowe pracowników pogotowia zostaną zaopiniowane przez zespół prawników, w którego skład wejdą radcy prawni z Urzędu Wojewódzkiego i prawnicy desygnowani przez obie strony sporu.
Nie zostały rozstrzygnięte postulaty związane z dyżurami tzw. lekarzy dochodzących. - Ale na weekend mamy pełne zabezpieczenie kadrowe - zapewnił Ryszard Kułak, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu.
BARD--> 11 października 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo