Gazeta Wyborcza, listopad 1997

Ślissssko
Pomóżcie! Na ulicy Noworudzkiej jest istne lodowisko - zalarmowali nas wczoraj rano mieszkańcy Wałbrzycha. - Aż strach jechać, żeby nie wpaść w poślizg.
Ulica Noworudzka jest drogą wylotową z Wałbrzycha w kierunku Nowej Rudy i Kłodzka. Wczoraj rano przejechanie tą trasą wiązało się z poważnym ryzykiem. Warstwa rozjeżdżonego, zamarzającego śniegu stanowiła duże zagrożenie. Zmotoryzowani wałbrzyszanie jeździli tędy bardzo powoli, żeby nie narażać na szwank swoich samochodów. Pozostałe ulice Wałbrzycha wyglądały znacznie lepiej. W Wydziale Funkcjonowania Miasta nie zdołano udzielić nam informacji o przyczynach tej sytuacji. Naczelnik był nieuchwytny, a nikt inny nie chciał z nami rozmawiać.
Zima nie zaskoczyła natomiast służb odpowiedzialnych za stan dróg poza miastem. - Już od soboty jeździ sześć piaskarek i jedna solarka - zapewnia Marianna Ganczarska, kierowniczka sekcji drogowej w wałbrzyskim oddziale Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych. - Drogi główne są utrzymane w dobrym stanie, co jednak nie zwalnia kierowców z zachowania ostrożności podczas jazdy - podkreśla.
BARD--> 28 października 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo