Gazeta Wyborcza, listopad 1997

Komu stołek, komu
WAŁBRZYCH. Konferencja SLD
Niedobra jest atmosfera wokoł stanowiska wojewody - martwili się bardzo wczoraj podczas konferencji prasowej parlamentarzysci SLD z Wałbrzyskiego.
Najbardziej by im się podobało, gdyby na stanowisku pozostał obecny wojewoda, albo żeby funkcję tę objął ...Krzysztof Budnik, poseł Unii Wolności ubiegłej kadencji.
- W tej chwili widzimy wyścig pretendentów do tego stanowiska - ubolewał senator Ryszard Gibuła. - Kandydaci liczą chyba na to, że im o nich głośniej, tym ich szanse są większe.
- Wałbrzyskiemu potrzebny jest wojewoda dynamiczny, potrafiący rozwiązywać trudne problemy i znający się na gospodarce - zaznaczył poseł Marek Dyduch. - Takiego kandydata będziemy popierać.
A senator Ryszard Gibuła wpadł na pomysł, aby w województwie, w którym wygrała lewica, stanowisko wojewody pełniła osoba z tej opcji politycznej. - Nie wierzę, że do tego dojdzie, ale byłby to przejaw demokracji - stwierdził.
Parlamentarzyści tej partii podzielili się również swoimi opiniami na temat prac nowego parlamentu.
Zdaniem posła Dyducha AWS jak dotąd nie przedstawiła żadnego programu dla województwa wałbrzyskiego. - Chcielibyśmy wiedzieć, czy w budżecie znajdą się środki na obwodnicę wałbrzyską, szpital w Polanicy czy wreszcie na restrukturyzację województwa - pytał retorycznie poseł.- Mam wrażenie, że AWS chce zawładnąć nowym sejmem - niepokoił się - Zmieniając regulamin sejmu Akcja chce nas wyeliminować.
Sojusz Lewicy Demokratycznej podał również oficjalny kosztorys tegorocznej kampanii wyborczej. Jej koszt w Wałbrzyskiem wyniósł 199 244 złotych 10 groszy. Fundusze pochodziły z darowizn, sprzedaży cegiełek i wkładów kandydatów. Najwięcej, bo poand 50 tys zł SLD wydało na plakaty, ulotki i gadgety przedwyborcze. Pieniądze, które początkowo przeznaczone były na tablice i bilboardy - w sumie ponad 7 tys zł - zostały przekazane na rzecz powodzian.
BARD, EMOS--> 31 października 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo