Gazeta Wyborcza, listopad 1997

Mała ojczyzna we wspólnej Europie
WAŁBRZYCH. Edukacja na wesoło
Dziś (19 listopada) o godz. 8.30 w Szkole Podstawowej nr 21 w Wałbrzychu rozpoczną się III Warsztaty Edukacji Europejskiej, pod hasłem "Moja mała ojczyzna". W warsztatach weźmie udział stu siódmo- i ósmoklasistów z dwunastu wałbrzyskich Klubów Europejskich.
- W ramach warsztatów dzieci wysłuchają wykładu o Euroregionach, oraz o historii Dolnego Śląska od czasów najdawniejszych do dziś - zapowiada Iwona Wall, nauczycielka SP 21 i organizatorka warsztatów. - W drugiej, zabawowej części dzieci dobiorą się między sobą w grupy i jako biura podróży opracują folder trasy wycieczkowej w województwie.
Będą też krzyżówki, gry i łamigłówki na tematy kultury i turystyki w Wałbrzyskiem. - Zwycięzcy zdobędą dyplomy i prestiżowy tytuł Promotora województwa wałbrzyskiego w Europie.
Inicjatorami Warsztatów Edukacji Europejskiej jest piątka nauczycieli wałbrzyskiej SP 21. Iwona Wall, Anna Noczeń, Barbara Sip, Natalia Rzepka i Ryszard Kamiński od czterech lat prowadzą w szkole Klub Europejski. Współpracują z Bbilioteką Wojewódzką w Wałbrzychu, gdzie można oglądać prace wykonane przez ich wychowanków. - Również prace, które powstaną podczas tegorocznych warsztatów będzie można w bibliotece zobaczyć - obiecuje Iwona Wall. - W maju przyszłego roku będą prezentowane podczas Przegłądu Aktywności Europejskiej.
BARD

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo