Gazeta Wyborcza, listopad 1997

Nadciąga Zderzenie
Cierpliwość miłośników teatru już jutro zostanie nagrodzona. Tylko godziny dzielą nas od oficjalnego rozpoczęcia VII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Zderzenie'97" w Kłodzku.
Jutro od godz. 17.00 w kawiarni KOK-u "Astra" Zderzenie ruszy i maratonem dopadnie mety w późnych godzinach w nocy z poniedziałek na wtorek.
Teatry z całej Europy zadbają o to, aby tegoroczny festiwal głęboko zapadł w pamięci publiczności. Spotkania aktorów i krytyków teatralnych z widzami pozwolą na szersze spojrzenie zarówno na teatr dzisiejszy, jak i klasyczny.
Przez pięć dni trzynaście grup teatralnych z Węgier, Jugosławii, Bułgarii i Polski rywalizować będzie w kulturalnym boju o palmę pierwszeństwa w sercach publiczności, która podczas tegorocznego festiwalu będzie głównym jurorem. To ona przyzna Zderzeniowe Grand Prix.
Już jutro, o godz. 18.00 na deskach KOK-u wystąpią pierwsi uczestnicy festiwalu. Ihe Shamans z Budapesztu zaprezentuje spektakl "Kołysanka/Chuligani", natomiast o godz. 21.00 w Centrum Edukacji Kulturalnej wystąpią pierwsi reprezentanci Polski - Białostocki Teatr Lalek ze sztuką "Niech żyje Punch".
Dziś w "Gazecie Dolnośląskiej", która jest patronem Zderzeń, przeczytacie Państwo więcej ciekawych rzeczy w specjalnej "Gazecie na festiwal".
BARD--> 19 listopada 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo