Gazeta Wyborcza, grudzień 1997

Brutalny napad
Dwaj mężczyźni napadli w czwartek w Świebodzicach na 17-letniego Michała W. Zaciągnęli go do parku i zabrali 30 złotych. Później obcięli chłopcu mały palec lewej ręki.
Około godz. 17.00 Michał W., 17-latek ze Świdnicy szedł spokojnie ul. Pionierów na dodatkową lekcję angielskiego. Niósł plecak, który prawdopodobnie zainteresował dwóch mężczyzn, idących za chłocem. - Bandyci zatrzymali chłopca, grożąc nożem - opowiada podinp. Ryszard Tryszczyła, rzecznik Komendanata Wojewódzkiego Policji. - Zarządali od niego pieniędzy.
Michał dał napastnikom wszystko, co miał w portfelu - 30 złotych. Bandyci jednak najwyraźniej liczyli na większy łup. - Zagrozili chłopcu, że użyją noża, jeśli będzie krzyczał. Zaciągnęli Michała do parku, gdzie dokładnie go przeszukali - relacjonuje rzecznik. - Kiedy nic nie znaleźli, jeden z napastników brutalnie obciął chłopcu scyzorykiem mały palec lewej ręki.
Ponieważ było już ciemno, trudno dokładnie określić wygląd i wiek napastników. Był to pierwszy tak brutalny napad w Świdnicy. Policja poszukuje sprawców bestialskiego napadu. Grozi im zarzut o napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia i spowodowanie obrażeń ciała.
Bartłomiej Dwornik--> 29 listopada 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo