Gazeta Wyborcza, grudzień 1997

Pikieta z prezerwatywami
WAŁBRZYCH. Młodzi kontra AIDS
Wałbrzyska Socjaldemokratyczna Frakcja Młodych zorganizowała wczoraj w centrum miasta pikietę, związaną z obchodami Światowego Dnia Walki z AIDS.
Od 12.00 do 16.00 przed PDT Centrum młodzi ludzie rozdawali przechodniom ulotki informujące o tym, jak ustrzec się i zapobiegać chorobie. Rozdawali też prezerwatywy. Z instrukcją obsługi.
- Chcielibyśmy, żeby takie akcje nie były potrzebne - podkreśla Paweł Przybylski, jeden z ograniozatorów akcji. - Ale skoro edukacji seksualnej w szkołach ma nie być, będziemy uświadamiać ludzi w ten sposób.
Bezpłatnych porad i konsultacji udzialali pracownicy wałbrzyskiego Sanepidu. - Historyk, czy biolog nie ma przygotowania do prowadzenia zajęć z wychowania seksualnego - twierdzą członkowie SFM. - Do tego trzeba wykształconych fachowców.
Zainteresowanie mieszkańców miasta akcją wałbrzyskich młodych socjaldemokratów było spore. - Rozdaliśmy już ponad tysiąc prezerwatyw - mówiła po trzech godzinach akcji Katarzyna Ukrzewska, rozdająca ulotki. - Nawet starsze osoby do nas podchodzą. Podobne pikiety zorganizowali członkowie SFM z Koszalina i Warszawy.
BARD--> 2 grudnia 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo