Gazeta Wyborcza, grudzień 1997

Gratka dla cyklistów
ŚWIDNICA. Powsaje pierwsza ścieżka rowerowa
W marcu przyszłego roku w Świdnicy powstanie pierwsza ścieżka rowerowa. 750-metrowy odcinek połączy Park Młodzieżowy przy ul. Armii Krajowej ze strzelnicą sportową przy ul. Sikorskiego.
Na półtorametrowych pasach, wydzielonych na chodnikach wzdłuż ulic Armii Krajowej i Sikorskiego staną specjalne znaki dla rowerzystów, znikną wysokie chodniki i pojawią się znaki poziome, informujące rowerzystów o przebiegu trasy. Oddamy ją do użytku w maju. Inwastycja kosztować będzie 32 tys. zł.
- Ścieżka będzie miała na razie charakter rekreacyjny, a nie komunikacyjny - podkreśla Kamil Matusiak, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. - Chodniki, którymi będzie przebiegać trasa są bardzo szerokie, więc nie będzie żadnego utrudnienia dla pieszych - zapewnia.
W Świdnicy już dziś widać prorowerową politykę władz miasta. Zarówno pod Urzędem Miejskim, jak i pod siedzibą Sądu Wojewódzkiego stanęły w tym roku specjalne stojaki na rowery, gdzie petenci mogą bez obaw pozostawić swoje pojazdy.
W przyszłym roku Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego zleci opracowanie kolejnego odcinka ścieżki, który połączy Park Młodzieżowy z Parkiem Centralnym przy ul. Śląskiej i parkiem przy ul. Pionierów. - Ponadto, każdy remont drogi w mieście będzie się wiązał z powstaniem kolejnego odcinka ścieżki - zapowiada Matusiak.
Bartłomiej Dwornik--> 3 grudnia 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo