Gazeta Wyborcza, grudzień 1997

Kamień dla mistrza
WAŁBRZYCH. Ściganie podsumowane
Uroczystym wręczeniem cennych nagród, konkursami i bankietem zakończyli tegoroczny sezon rajdowy zawodnicy, działacze i sponsorzy Automobilklubu Wałbrzyskigo. Gwiazdą wieczoru był rajdowy mistrz Europy, Maciej Wisławski, pilot Krzysztofa Hołowczyca.
W niedzielę wieczorem, przed ogromnym telebimem, na którym wyświetlane były filmowe migawki z eliminacji do tegorocznych samochodowych, rajdowych mistrzostw Wałbzrycha, oraz Europy (Hołowczyc i Wisławski w rolach głównych) w restauracji hotelu "Skarbek" zebrali się wałbrzyscy motomaniacy. Wszystko po to, aby uroczyście zakończyć i podsumować rajdowy sezon w Wałbrzyskiem.
A było się czym pochwalić - mimo tego, że Automobilklub Wałbrzyski wciąż nie ma własnej siedziby, zorganizował cztery eliminacje Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Wałbrzycha, podczas których ścigało się 147 załóg. Zwycięzcy tegorocznych mistrzostw, Robert Nowosiad i Iwona Biernacka, w przyszłym sezonie reprezentować będą AW podczas Mistrzostw Polski w klasie N, na seryjnym cinquecento sporting. Jeździć będą w barwach "Gazety".
Sam mistrz chwalił wałbrzyskich autofanów. - Dzięki chłopakom z Automobilklubu, moim znakomitym przyjaciołom, ponad stu ludzi będzie jeździć lepiej i bezpieczniej - podkreślał.
Racząc się piwem od nowego sponsora - Browarów Zachodnich Lubusz S.A. z Zielonej Góry - przy dźwiękach sportowego hymnu "We are the champions" zespołu Queen najszybsi i najsprawniejsi pogromcy szos z Wałbrzycha odbierali nagrody z rąk samego mistrza Wisławskiego. Również nasza redakcja, sprawująca patronat nad czterema dotychczasowymi eliminacjami, ufundowała swoją nagrodę - Wojtek Jarzębowicz wręczył niekonwencjonalny szklany puchar, z zatopionymi wewnątrz bąbelkami uciekającego z opon powietrza, na ręce Artura Gołdy i Daniela Krzyśkówa, mistrzów w klasyfikacji do 800 cm sześć. Swoje nagrody wręczyli także nasi koledzy po fachu, ze sportowych redakcji Tygodnika Wałbrzyskiego i Radia Wałbrzych.
Także popularny "Wiślak" nie wyjechał z Wałbrzycha z pustymi rękoma. Od chłopaków z Automobilklubu dostał grawerton, będący jednocześnie legitymacją honorowego członka AW z numerem 001. Pracownia plastyczna Wojciecha Jodłowskiego przygotowała niespodziankę - kamień, przemalowany na niemal idealną kopię charakterystycznego subaru impreza Hołowczyca i Wisławskiego. Oczywiście z załogą w środku.
Maciej Wisławski sprawdzał umiejętności swych młodych kolegów "po fotelu" - trójka pilotów, uczestników wałbrzyskich rajdów miała za zadanie odczytać oryginalne notatki "Wiślaka" z odcinków Santa Cruz, fragmentu Rajdu Madery w Hiszpanii. Adepci pilotażu poradzili sobie znakomicie z rozszyfrowywaniem znaków, jednak z tempem było już nie co gorzej. - To dlatego, że każda załoga stosuje swój własny, wewnętrzny system zapisu tras - pocieszał ich Wisławski. Wygrali - oczywiście - wszyscy uczestnicy.
Zapadły już decyzje, jak będzie wyglądać wałbrzyskie ściganie w przyszłym roku. Amatorzy szybkiej, acz bezpiecznej jazdy, będą mogli zmierzyć się podczas pięciu eliminacji, nazwanych już oficjalnie Rajdami "Jubilat". Nad wszystkimi eliminacjami patronat prasowy sprawować będzie nasza "Gazeta".
Bartłomiej Dwornik--> 11 grudnia 1997

klasyfikacja Mistrzostw Wałbrzycha'97

klasa do 800 ccm
1. Artur Gołda, Daniel Krzyśków - fiat126p
2. Grzegorz Sieklucki, Bartosz Fołtynowicz - fiat 126p
3. Tomasz Stępień, Przemysław Toman - fiat 126p

klasa do 1300 ccm
1. Robert Nowosiad, Iwona Biernacka - fiat cc
2. Piotr Starczukowski, Daniel Dębski - fiat cc
3. Krzysztof Różycki, Krzysztof Konarski - fiat cc, skoda

klasa pow. 1300 ccm
1. Mieczysław Chmielewski, Tomasz Kaczmarek - VW golf
2. Adam Górski, Mariusz Lewicki - opel kadett
3. Jacek Janowski, Dorota Łopatka - VW golf

Mistrzowie Wałbrzycha:
ROBERT NOWOSIAD, IWONA BIERNACKA - fiat cc

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo