Gazeta Wyborcza, grudzień 1997

Światełko do nieba
WAŁBRZYCH. Przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Rok temu wałbrzyska młodzież uzbierała ponad 30 tys. złotych na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca. - Tym razem zbieramy pieniądze dla dzieci - ofiary wypadków drogowych - zapowiadają organizatorzy.
- Byliśmy najlepsi spośród miast o podobnej ilości mieszkańców - podkreśla ubiegłoroczne wyniki Orkiestry Damian Ziętkowski z miejskiego sztabu WOŚP. - Jedna operacja kosztuje 25 tys., więc można powiedzieć, że wałbrzyszanie uratowali życie jednemu dziecku i pomogli uratować kolejne.
Podobnie jak w roku ubiegłym, organizacją Orkiestry w Wałbrzychu zajęli się uczniowie wałbrzyskiego Zespołu Szkół Technicznych. Szósty finał zaplanowany jest na niedzielę, 4 stycznia 1998. W hali OSiR-u przy pl. Teatralnym wystąpią zespoły Riders, Elektryczne Koguty, Razturaztam, Agrest, Jazgot i Yo, a w trakcie koncertu odbędzie się licytacja ofiarowanych przez sponsorów gadżetów. Na placu przy ul. Sikorskiego, o godz. 20.00 zapłonie tradycyjnie ognisko "Światełko do nieba". Będzie też pokaz sztucznych ogni. - Dodatkową atrakcją jest pokaz ratownictwa drogowego, który przygotuje policja, straż pożarna i pogotowie - zapowiada Ziętkowski. - Można będzie też wziąć udział w kursie pierwszej pomocy.
W ulicznej kweście młodym wałbrzyszanom będą pomagać znane, wałbrzyskie osobistości. - Udział zapowiedzieli już Wowo Bielicki, dyrektor Teatru Dramatycznego i senator Ryszard Gibuła - powiedziała nam Danuta Branas, nauczycielka z ZST, opiekunka sztabu. - Wszystkich kwestujących będzie ponad dwustu. Każdy będzie miał zalakowany identyfikator i specjalnie oznaczoną, zapieczętowanę puszkę. Prosimy wszystkich, którzy wysłali zgłoszenia do Warszawy na własną rękę, o kontakt ze sztabem, żeby ustalić kto gdzie kwestuje - apeluje.
Niestety, już pojawili się pierwsi oszuści, którzy powołując się na Jerzego Owsiaka zbierają pieniądze po mieszkaniach. - Ci ludzie nie mają nic wspólnego z Orkiestrą - ostrzega Danuta Branas. - Kwestować będziemy tylko na ulicach i tylko w dniu finału - informuje.
Wszystkie osoby, które chciałyby pomóc w zorganizowaniu VI Finału WOŚP mogą wpłacać pieniądze na konto ZST w Wałbrzychu, nr konta: Bank Zachodni O/Wałbrzych 11201519-4112-138-1240 z dopiskiem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Bartłomiej Dwornik--> 18 grudnia 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo