Gazeta Wyborcza, grudzień 1997

Plany prezydenta
Powstanie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oraz wymiana taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego to zdaniem prezydenta Jerzego Sędziaka najważniejsze wydarzenia mijającego roku w mieście.
W piątek prezydent Wałbrzycha spotkał się z dziennikarzami, aby podsumować rok 1997 i podzielić się planami na kolejne 12 miesięcy. - Prawie wszystkie inwestycje, które były zaplanowane na mijający rok, zostały już wykonane - cieszył się Sędziak. - Mamy pierwszych inwestorów w Strefie Ekonomicznej, kolejni czekają na zezwolenia, po ulicach jeżdżą już nowe autobusy, ruszył remont rynku - wyliczał.
- Szkoły podległe miastu nie mają już długów, więcej pieniędzy przeznaczyliśmy też na inwestycje drogowe - wyliczał prezydent. - Już w przyszłym roku oddamy do użytku pierwsze wyremontowane odcinki.
Pieniędzy w tegorocznym budżecie miasta nie starczyło jednak na wszystko. - Nasz budżet jest za mały jak na potrzeby miasta - przyznał Sędziak. - Jest wiele rzeczy, na które pieniędzy zabrakło. Nie znaleźliśmy na przykład środków na remonty szkół.
W przyszłym roku miejska kasa będzie miała do wydania prawie 180 mln złotych. - Jest 60 zadań, jakie stawiamy sobie na rok przyszły - powiedział Sędziak. - Najważniejsze to remonty dróg, przebudowa rynku i przylegających ulic i remont kamienic przy ul. Moniuszki.
Również w przyszłym roku powinne zakończyć się inwestycje mieszkaniowe. - Planujemy oddanie jednej nowej i kilku odremontowanych kamienic - zapowiedział prezydent. - W sumie, kilkadziesiąt nowych mieszkań.
BARD--> 22 grudnia 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo