Gazeta Wyborcza, styczeń 1998

Bieg pod sterowcem
SOKOŁOWSKO. Przygotowania do XX Biegu Gwarków
Ośrodki sportowe na Dolnym Śląsku rozpoczęły już przyjmowanie zgłoszeń do jubileuszowego, XX Biegu Gwarków. Poraz pierwszy w historii imprezy narciarze zmagać się będą na trasach wokół Sokołowska koło Mieroszowa.
Organizacji jubileuszowego Biegu Gwarków podjął się, podobnie jak w roku ubiegłym, Związek Miast i Gmin Książańskich. Impreza, tym razem dwudniowa, planowana jest na 7 i 8 lutego w Sokołowsku. Jeśli pogoda nie dopisze, termin zostanie przesunięty o dwa tygodnie. Narciarze ścigać się będą malowniczymi trasami w Górach Kamiennych, na pograniczu polsko-czeskim. - Trasy w Sokołowsku są szersze, bezpieczniejsze i wygodniejsze dla narciarzy, niż te z Andrzejówki - wyjaśnia przyczyny zmiany miejsca rozgrywania zawodów ich organizator Janusz Sęk z OSiR-u Wałbrzych. - Będzie też znacznie więcej przestrzeni, więc mogliśmy zwiększyć ilość dystansów. Dorośli będą się ścigać przez 25 i 10 kilometrów. Dzieci mogą wystartować w zawodach na 5, 3 i 1 kilometr.
W programie zawodów widnieje ponadto rywalizacja reprezentacji gmin zrzeszonych w Związku Miast i Gmin Książańskich w sztafecie 6*1 km, oraz nietypowy, lekkotletyczny dystans sprinterski, czyli wyścig na 100 metrów.
- Jest o co walczyć - zachęca Sęk. - Na zwyciężców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe. Dodatkowo bieg na 25 km zaliczany jest do punktacji Pucharu Polski w narciarskich biegach długodystansowych - podkreśla z dumą.
Organizatorzy nie zapomnieli też o kibicach. Osoby, które postanowią dopingować biegaczy będą mogły wziąć udział w pokazach psich zaprzęgów i zobaczyć jak wygląda praca ratownika GOPR. Super atrakcją będą pokazy lotu sterowcem. Oprawę muzyczną gwarantuje zakopiański zespół Trebunie Tutki.
Dodatkowych informacji o zawodach, oraz terenowych punktach przyjmowania zgłoszeń zasięgnąć można w Biurze Biegu Gwarków w wałbrzyskim OSiR-ze, przy ul. Wysockiego 11a, tel. (074) 262-76, 262-77 i 241-85.
Bartłomiej Dwornik--> 29 grudnia 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo