Gazeta Wyborcza, styczeń 1998

Nie tylko koncerty
WAŁBRZYCH. VI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Już tylko dni dzielą nas od kolejnego finału akcji Jerzego Owsiaka. Tymczasem wałbrzyski szab WOŚP codziennie dodaje do programu kolejne atrakcje.
Organizacją akcji w Wałbrzychu kierują uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. - Od rana po ulicach chodzić będzie dwieście osób ze specjalnymi puszkami Wielkiej Orkiestry - zapowiada Aleksandra Zych z miejskiego sztabu Orkiestry. - Prawdziwi kwestujący będą mieli zalaminowane identyfikatory ze zdjęciem i hologramem, a pieniądze zbierać będą tylko na ulicy a nie po domach - przestrzega.
Do ostatniej chwili organizatorzy uzupełniali i modyfikowali program finałowych imprez. Zespoły Rocked Dance, Electric Roosters, Agrest, Riders, Yo i Yazgot wystąpią ostatecznie o godz. 15.30 w głównej hali OSiR-u przy ul. Wysockiego 11a. W przerwach między występami zlicytowane zostaną gadżety przekazane sztabowi przez sponsorów oraz - tradyjnie już - złote serduszko, które przyjedzie do Wałbrzycha aż z Warszawy. Wstęp kosztować będzie 2 zł, ale - jak zapewniają organizatorzy - można będzie dać więcej.
Na placu sąsiadującym z halą Komenda Rejonowa Policji przygotuje pokaz tresury psów policyjnych, a straż pożarna, policja i pracownicy pogotowia ratunkowego zorganizowali pokazy ratownictwa drogowego. Wieczorem, około godz. 20.00, pod hasłem "światełko do nieba" zapłonie wielkie ognisko. - Prosimy wszystkich o przyniesienie latarek, świec i wszystkiego co świeci - apelują uczniowie ZST. - Chcemy, żeby było jak najjaśniej i najgoręcej.
Muzycznym rodzynkiem niedzielnego wieczoru będzie koncert w klubie Atlantis przy ul. Rynek 8. Od godz. 18.30 wystąpią tu zespoły Diwice, Trip For You, Defekt Muzgó, Riders i gwóźdź programu - zespół Big Cyc, wspomagany przez Konja. Bilet na ten koncert kosztować będzie 15 zł.
Bartłomiej Dwornik--> 31 grudnia 1997

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo