Gazeta Wyborcza, styczeń 1998

Było śpiewająco
WAŁBRZYSKIE. VI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Waluty całego świata, wielki słoik jagód, skórzane meble, mechaniczną lokomotywę oraz złotą i srebrną biżuterię przekazali na rzecz Orkiestry mieszkańcy Wałbrzyskiego. W Dusznikach Zdroju pod młotek poszło nawet brązowe popiersie Lenina. Sprzedano je za 200 złotych.
Serca i portfele otwierały się podczas wałbrzyskich koncertów w hali OSiR-u, oraz w klubie "Atlantis", a także w trakcie pokazów ratownictwa drogowego i tresury psów policyjnych. W OSiR-ze zlicytowane zostały koszulki i kubki Wielkiej Orkiestry, zabawki i prace plastyczne uczniów Szkoły Podstawowej z Jaroszowa. W wielkiej skrzyni, do której kwestujący wrzucali policzone już pieniądze, uzbierało się do wieczora 5500 złotych, 5 niemieckich marek, 16 czeskich koron, połówka francuskiego franka z 1969 roku i dwa złote pierścionki. - W tym roku nie było żadnych incydentów, nikt nie próbował zabierać nam puszek - zapewniła Aleksandra Zych z wałbrzyskiego sztabu Orkiestry - Przez cały czas czuwali nad nami policjanci.

Strumienie pieniędzy
W Dusznikach Zdroju puszki otwarte zostaną dopiero dziś (5 stycznia). Wczoraj pieniądze płynęły do nich strumieniem na ulicach, podczas minilisty przebojów w kinie "Wiarus", oraz w Dworku Chopina, gdzie wystąpiła miejscowa Kapela Podwórkowa. - Puszki są bardzo ciężkie i będzie tego bardzo dużo - Cieszyli się wczoraj wieczorem duszniccy organizatorzy. Podczas obu imprez pod młotek poszła przekazana przez mieszkańców Dusznik złota i srebrna biżuteria, skórzana kanapa i dwa fotele, a nawet słoik jagód i przywiezione z Kanady popiersie Lenina.
Mieszkańcy całego województwa mogli wziąć udział w telefoniczno-radiowej aukcji jedynego w województwie złotego serduszka, prowadzonej na antenie Radia Wałbrzych. Do godz. 18.00 najwięcej - 1800 złotych - zaoferowała wałbrzyska firma Rol S.C. W chwili zamykania tego numeru "Gazety" licytacja wciąż trwała.
Bartłomiej Dwornik--> 5 stycznia 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo