Gazeta Wyborcza, styczeń 1998

Więcej strefy
Zarząd spółki Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest Park" wystąpił pod koniec grudnia z wnioskiem do Ministra Gospodarki o powiększenie obszaru specjalnej strefy - poinformowano wcvzoraj dziennikarzy.
Powołana w maju ubiegłego roku wałbrzyska SSE składa się z czterech podstref: w Wałbrzychu, Dzierżoniowie, Kłodzku i Nowej Rudzie. Zarząd spółki chce powiększyć postrefy kłodzką, dzierżoniowską i wałbrzyską. Inwestowaniem w nich zainteresowane są głównie firmy farmaceutyczne, chemiczne i elektroniczne, ale jest ich tak dużo, że dla wszystkich może nie starczyć miejsca.
W wałbrzyskiej SSE inwestują już trzy niemieckie firmy z branży motoryzacyjnej. 2 grudnia pierwsze zezwolenie otrzymała firma Petri, produkująca kierownice, poduszki powietrzne i elementy z tworzyw sztucznych. Do końca stycznia Niemcy postawią w Wałbrzychu halę produkcyjną, która ruszy w czerwcu. 22 grudnia zezwolenie na inwestowanie w strefie otrzymała firma Grossmann Polska, produkująca elementy wykończenia wnętrz samochodów. W tym miesiącu oficjalne dokumenty mają podpisać przedstawiciele spółki BTR Automotive, zajmującej się wytwarzaniem elementów gumowych. Firma BTR chce zainwestować w podstrefach wałbrzyskiej i dzierżoniowskiej. Kolejnych kilkunastu inwestorów prowadzi intensywne negocjacje z zarządem SSE. Do końca tego roku powinni oni otrzymać zezwolenia na inwestycje w strefie.
BARD--> 15 stycznia 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo