Gazeta Wyborcza, styczeń 1998

Szwedzi po potopie
WAŁBRZYSKIE. Pomoc dla zniszczonych szkół
Wczoraj do Wałbrzycha przyjechali przedstawiciele szwedzkich gmin z nadabałtyckiego regionu Kronoberg. Sześcioosobowa delegacja przywiozła dwa tiry darów dla szkół z terenów Kotliny. Są to przede wszystkim meble szkolne
Jest to już drugi transport szwedzkich darów. Pierwszy, na początku grudnia ubiegłego roku, trafił do szkoły podstawowej w Kamieńcu Ząbkowickim. O tym, do jakich szkół pojadą przywiezione wczoraj meble, zadecyduje wałbrzyskie Kuratorium Oświaty.
- Są to wprawdzie meble używane, ale w znakomitym stanie i niezwykle przydatne - dowiedzieliśmy się w Sejmiku Samorządowym Województwa Wałbrzyskiego, który wraz z kuratorium koordynuje pomocą dla zniszczonych w lipcu szkół. - Lista potrzebujących jest bardzo długa, ale liczymy, że ten transport nie będzie ostatni.
Do pomagania szkołom z Kotliny Kłodzkiej namówili Szwedów działacze współpracującego z Wałbrzychem Sejmiku Samorządowego Województwa Słupskiego, które tworzy ze szwedzkimi gminami euroregion. Jego przedstawiciele również odwiedzili nasze województwo. Dziś cała delegacja wybiera się do Lądka Zdroju, gdzie o godz. 15.00 spotka się z wójtami i burmistrzami z Kotliny Kłodzkiej.
BARD--> 16 stycznia 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo