Gazeta Wyborcza, luty 1998

Drżyj, Nagano!
SKOŁOWSKO. XX Bieg Gwarków już w sobotę
- Będziemy poważną konkurencją dla olimpiady w Nagano - zapowiadają organizatorzy jubileuszowego, XX Biegu Gwarków, który juz w sobotę wystartuje spod szkoły podstawowej w Sokołowsku koło Wałbrzycha.
Dwudniowe zmagania małych i dużych biegaczy, malownicze panoramy Gór Kamiennych, oraz długą listę ciekawych imprez towarzyszących rzucają na szalę Zwiąkek Miast i Gmin Książańskich, Urzędy Miasta w Wałbrzychu i Mieroszowie, wałbrzyski Urząd Wojewódzki, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Mieroszowskie Centrum Kultury i Uczniowski Klub Sportowy "Sokołowsko".
- W walce o oderwanie kibiców od telewizorów pomoże nam zespół Trebunie Tutki z Zakopanego, konkursy z nagrodami i pyszna grochówka - zapowiada Jerzy Sędziak, prezydent Wałbrzycha i komandor Biegu. - Superatrakcją będą pokazy ratownictwa górskiego z wykorzystaniem helikopterów, oraz wyścigi psich zaprzęgów.
Jak szacują organizatorzy, o palmę pierszeństwa na siedmiu dystansach walczyć będzie około tysiąca narciarzy. - W Sokołowsku powinna pojawić się cała krajowa i czeska czołówka, która nie pojechała na olimpiadę - zapewnia Dariusz Turkowicz z Mieroszowskiego Centrum Kultury. - Bieg Gwarków jest zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski, a wielu znakomitych zawodników zostało w kraju - dodaje tajemniczo.
Sokołowsko, które w tym roku gości uczestników biegu po raz pierwszy, już na stałe przejmie obowiązki organizatora zawodów. O przeniesieniu biegu z Andrzejówki zadecydowały względy bezpieczeństwa i lepsze możliwości organizacyjne. - Trasy w Sokołowsku są szersze, lepsze technicznie i zdecydowanie bardziej widowiskowe - wyjaśnia Jerzy Kliszewski, sędzia główny. - W lesie też nikt się nie zgubi, bo wszędzie są profesjonalne znaki informacyjne, a i kibice mają lepsze warunki i więcej miejsca do kibicowania.
W sobotę uczestnicy biegu rywalizować będą na dystansach 25, 5, i 3 kilometry. W niedzielę bardzo ciekawie zapowiadają się nietypowe, lecz za to widowiskowe wyścigi sprinterskie na 100 metrów i sztafeta gmin 6*1 kilometr, oraz najpopularniejszy w ostatnich latach dystans 10 km i wyścig dzieci na 1000 metrów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Najlepsza biegaczka na dystansie 25 kilometrów dostanie 900 złotych, biegacz zainkasuje 1300 zł.
Istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w Biegu. Zgłoszenia przyjmuje wałbrzyski OSiR, tel. (074) 262-76, 262-77 i 241-85. W dniu zawodów, od godz. 7.30 do 9.55 można będzie zapisać się w szkole w Sokołowsku. Zgłaszać się można również za pośrednictwem internetu, pod adresem "wrozwoju@um.walbrzych.pl". Informacje o imprezie znależć też można pod adresem www.region-walbrzych.org.pl.
Bartłomiej Dwornik--> 4 lutego 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo