Gazeta Wyborcza, luty 1998

Pies na przestępców
KŁODZKO. Napad na stację benzynową
W środę wieczorem na stacji benzynowej przy ul. Wyspiańskiego w Kłodzku pojawiła się grupa młodych ludzi uzbrojonych w kije baseballowe i drewniane kołki. Obezwładnili pracownika stacji, weszli do biura i zabrali 1800 złotych.
Kłodzkim policjantom wystarczyły trzy godziny aby dotrzeć do prawdopodobnych sprawców zuchwałego napadu. W ich zatrzymaniu pomógł funkcjonariuszom tropiący pies Atos.
- Dzięki psu, który doprowadził nas do podejrzewanych o popełnienie przestępstwa, zatrzymaliśmy cztery osoby - poinformował podinsp. Adam Adamczyk, zastępca Komendanta Rejonowego Polcji w Kłodzku. - Są to młodzi ludzie, ale na razie nie można postawić im zarzutów.
Węch Atosa nie jest jeszcze wystarczającym dowodem przeciwko czterem zatrzymanym mieszkańcom Kłodzka. Dopiero, kiedy drugi pies potwierdzi, że trop z miejsca napadu prowadzi do Andrzeja K., Bogdana K., Lucjana F. i Piotra K. będzie można ich uznać za podejrzanych o popełnienie przestępstwa i postawić zarzuty. - Do tego czasu nie można nic powiedzieć na pewno - wyjaśnia podinsp. Adamczyk.
BARD--> 6 lutego 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo