Gazeta Wyborcza, luty 1998

Narty na kołku
NARTY. Sytuacja narciarska w Sudetach
Śnieg zniknął z gór zupełnie. Zamiast narciarzy na stokach pojawiła się trawa. Turyści jednak nie narzekają - wykorzystują piękną pogodę, żeby się poopalać.

Rzeczka
Nie ma nawet śladu śniegu, wszystkie wyciągi stoją. Temperatura sięga 10 stopni. Armatki na stoku Wielkiej Sowy nie działają - nawet dla nich jest za ciepło.

Sienna
Waruki narciarskie żadne. Śniegu jak na lekarstwo - wiosenna pogoda i bezchmurne niebo nie sprzyjają narciarzom. Prognozy pogody też są niekorzystne - idzie wiosna.

Zieleniec
Wiosna zawitała także i tutaj. Nie ma śniegu, a turyści zamiast szusować po stokach, zażywają słonecznych kąpieli na leżakach. Jeśli śnieg nie spadnie w najbliższym tygodniu, zaplanowane na 28 lutego i 1 marca ogólnopolskie zawody narciarskie "Polska YMCA" zostaną odwołane.

Gmina Bystrzyca Kłodzka
Z Międzygórza, Nowej Bystrzycy i Spalonej również nie mamy dobrych wieści dla narciarzy. Śniegu nie ma i jest ciepło. Pod znakiem zapytania stoi sobotni (28 lutego) slalom w Międzygórzu. Prognozy pogody nie zapowiadają opadów śniegu. Czescy synoptycy są bardziej optymistyczni - według nich śnieg spadnie we wtorek.
BARD--> 21 lutego 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo