Gazeta Wyborcza, luty 1998

Ciastko za bilet
WAŁBRZYCH. Ruszyły IV Targi Zawodoznawcze
Zamieniamy wodę w wino! Piękne pielęgniarki mierzą ciśnienie! Błyskawicznie rysujemy portrety! - tak wystawcy na IV Targach Zawodoznawczych w Wałbrzychu zachęcali do odwiedzania swoich stoisk.
Szkoły średnie, policealne i wyższe z całego województwa od wczoraj (24 lutego) przekonują zwiedzających targi młodych ludzi, że to właśnie z tą szkołą warto związać swój los na najbliższe lata.
Do piątku na trzydziestu stoiskach w hali wałbrzyskiego OSiR-u, przy ul. Wysockiego 11a, poznać będzie można kulisy nauki w każdej z biorących udział w targach placówek. Można też wypróbować na własnej skórze, czego w każdej szkole uczą: fryzjerzy strzygą i modelują fantazyjne fryzury, szkoły gastronomiczne częstują ciastkami i pieczywem, ale największy tłok panuje przy stanowisku świdnickiego Medycznego Studium Zawodowego, gdzie pielęgniarki mierzą, ważą i badają każdego, komu przyjdzie na to ochota. Wszystko po to, aby zwiedzający wrzucili bilet wstępu do puszki przy stoisku - kto zbierze najwięcej biletów dostanie drukarkę komputerową. Szkoła, która przygotuje najciekawsze stoisko dostanie dodatkowo komputer.
Organizatorzy - wałbrzyskie Centrum Informacji Zawodowej i Chrześcijańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieży "Nadzieja" - liczą, że targi odwiedzi około 6 tys. osób.
- Z roku na rok zainteresowanie imprezą jest coraz większe - cieszy się Andrzej Ciżmowski, dyrektor CIZ. - Z badań Uniwersytetu Wrocławskiego wynika, że rośnie też wpływ targów na wybór szkoły - dodaje Radosław Strzelewicz z "Nadziei".
Targom towarzyszą liczne imprezy dodatkowe. Będą wybory Miss Nastolatek, występy zespołów artystycznych i dyskoteka. Dla starszych uczestników przygotowano warsztaty i seminaria dotyczące poszukiwania pracy, bezrobocia i nowatorskich metod nauczania.
Targi można zwiedzać codziennie od 9.00 do 16.00. Bilet kosztuje 1,5 zł.
Bartłomiej Dwornik--> 25 lutego 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo