Gazeta Wyborcza, marzec 1998

Dary z Kraju Tulipanów
WAŁBRZYSKIE. Pomoc z Holandii
Wielkie pudło ze sprzętem i materiałami dydaktycznymi, wartymi 1 tys. guldenów (ponad 1,7 tys. zł) przekazali Szkole Specjalnej nr 7 w Świebodzicach Marianna i Jup von Dorn, holenderskie małżeństwo, które w poniedziałek odwiedziło województwo Wałbrzyskie.
Holendrzy od kilku lat aktywnie pomagają Szkole Specjalnej nr 7 w Świebodzicach i Ośrodkowi Szkolo-Wychowawczemu w Nowym Siodle. Państwo Dorn, za pieniądze uzyskane od sponsorów, a także z własnej kieszeni, finansują organizowane w holenderskich ośrodkach szkolenia dla polskich nauczycieli, ośrodkowi w Nowym Siodle ufundowali aparaty słuchowe i aparaturę do gabinetu logopedycznego. Pomogli też nawiązać świebodzickiej "siódemce" kontakt z podobną szkołą w Holandii.
Obecnie Marianna i Jup Dorn pomagają organizować przy świebodzickiej szkole wypożyczalnię materiałów dydaktycznych dla dzieci upośledzonych. Będą z niej mogły korzystać wszystkie placówki w Wałbrzyskiem.
W poniedziałek państwo Dorn spotkali się również z kuratorem oświaty Zymuntem Nowaczykiem. Nowaczyk dziękował za udzieloną do tej pory pomoc, zapowiedział też działania ułatwiające kontakty holendersko-polskie.
BARD--> 4 marca 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo