Gazeta Wyborcza, marzec 1998

Strefa w swetrze
WAŁBRZYCH. Kolejny inwestor w Specjalnej Strefie Ekonomicznej
Swetry, pulowery i wyroby z dzianiny będzie produkować pierwszy polski inwestor w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Działalność rozpocznie już we wrześniu.
W istniejącej od maja ubiegłego roku Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, składającej się z podstref w Wałbrzychu, Dzierżoniowie, Nowej Rudzie i Kłodzku zainwestowały dotąd trzy niemieckie firmy z branży motoryzacyjnej: Petri, Grossman Polska i BTR Automotive.
Niedawno pojawił się pierwszy polski inwestor. 25 lutego zezwolenie na inwestowanie w strefie otrzymała wałbrzyska firma Folstop Export-Import Janusz Rymkiewicz. Folstop istnieje od 1992 roku. Produkuje swetry, pulowery i wyroby z dzianiny, które trafiają na rynek polski i włoski, skąd sprowadzana jest część materiałów.
Podobnie jak inwestorzy niemieccy, polska firma przez pierwsze 10 lat działalności będzie całkowicie zwolniona z podatku dochodowego. Przez kolejne lata, tak długo, jak będzie istnieć strefa, Folstop będzie płacić połowę podatku.
Nowy inwestor wykupił ponad 7 tys. m kw ze 133-hekterowego terenu podstrefy wałbrzyskiej. Do końca 2001 zainwestuje tu ponad 3 mln złotych. Docelowo pracę w nowym zakładzie znajdzie 50 osób.
BARD--> 11 marca 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo