Gazeta Wyborcza, marzec 1998

Powrót zimy
NARTY. Sytuacja narciarska w Sudetach
Zima tryumfalnie wrócła na sudeckie stoki. Zaskoczyła narciarzy, którzy jeszcze nie napływają masowo do górskich kurortów, więc podczas weekendu można liczyć na wolne miejsca noclegowe.

Rzeczka
Bezchmurne niebo, lekki mróz i ponad 20 cm sztucznego śniegu na stoku przy ośrodku "Bartek" to wizytówka Stacji Narciarskiej "Rzeczka" na nadchodzący weekend. Wyciągi, które nie mają sztucznego naśnieżania stoją, ale narciarzy jest na razie niewielu i tłoku na stokach nie ma. W kwaterach prywatnych i pensjonatach są wolne miejsca i jak zapewniają pracownicy miejscowego Zakładu Usług Turystycznych, nikt nie odjedzie z Rzeczki z kwitkiem.

Sienna
Piękna, słoneczna pogoda i 20 cm śniegu zachęciły narcairzy do powrotu na stoki Czarnej Góry. Wprawdzie działa tylko jeden z pięciu wyciągów, ale w Ośrodku zapowiadają, że jeśli tylko będą chętni, ruszy jeszcze jeden. Pod telefonem 141-122 można rezerwować miejsca noclegowe na weekend.

Zieleniec
Miłośnicy nart powoli wracają do zimowej stolicy województwa. Jak dotąd ani na stokach, ani w pensjonatech wolnych miejsc nie brakuje, ale nadchodzący weekend może to zmienić - warunki są znakomite. Bezwietrzna pogoda, świecące słońce i przede wszystkim 15 cm ubitego śniegu i optymistyczne prognozy meteorologiczne, niewątpliwie przyciągną amatorów zimowych sportów. W czwartek działało sześć z dziewiętnastu wyciągów. W sobotę ruszą kolejne.

Międzygórze
Im wyżej w góry, tym więcej śniegu. Prognozy zachęcające. Nic, tylko wybierać się na narty. Obie trasy narciarskie, przysypane 20-centymetrową warstwą białego puchu, tylko czekają na narciarzy. Z miejscami noclegowymi problemów również nie ma. Na weekend planowana jest impreza sportowo-rekreacyjna "Międzygórska zima".
Bartłomiej Dwornik--> 14 marca 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo