Gazeta Wyborcza, marzec 1998

NARTY
Sytuacja narciarska w Sudetach
Rzeczka
Ten weekend narciarze i właściciele wyciągów będą musieli spisać na straty. Pojedyncze łachy śniegu nie nadają się pod narty. Zbyt wysoka temperatura uniemożliwia uruchomienie armatek. Prognozy pogody są niestety niekorzystne - śnieg wprawdzie popada, ale prawie od razu stopnieje.

Sienna
Na stokach Czarnej Góry śniegu nie ma. W czwartek zaczęło delikatnie prószyć, są więc szanse, że na weekend ruszą wyciągi. Na razie jednak są unieruchomione.

Zieleniec
Przed weekendem zima łaskawiej potraktowała Zieleniec, gdzie przez kilka ostatnich dni padał śnieg z deszczem. Od czwartku prószy już sam śnieg i warunki narciarskie zaczęły się poprawiać. 10-15-centymetrowa pokrywa białego puchu nie jest wprawdzie ideałem, ale jeździć można. Czynne są cztery wyciągi, ale w sobotę i niedzielę powinny ruszyć wszystkie 19 - do Zieleńca przybywają bowiem młodzi zawodnicy biorący udział w zawodach Polska YMCA, połączonych tym razem z IV edycją Dziecięcego Pucharu Orlicy. W sobotę, od godz. 11.00 na wyciągu Mieszko dzieci do 11 lat będą walczyć o tytuł najlepszego specjalisty w slalomie.

Międzygórze
Trasy przy obu wyciągach pokryte są kilkunato centymetrową cm mokrego, ubitego śniegu. Trudne warunki nie zniechęcają jednak zapaleńców. Od piątku, przez trzy dni w Międzygórzu planowany jest festiwal "Międzygórska zima'98". Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli wykazać się w zręcznością slalomie gigancie, gibkością i zmysłem taktycznym podczas zjazdu na saniach, a także w tak egzotycznych dyscyplinach jak zjazd na linie z wodospadu, bieg zjazdowy na czymkolwiek, czy slalom na jednej narcie. Wszystko przy ludowych rytmach kapeli z Długopola i Międzygórza. Jest jednak jeden warunek - śnieg.
Bartłomiej Dwornik--> 21 marca 1998

« powrót do archiwum


wszystko o mediach: Reporterzy.info - media i dziennikarstwo